נתניהו בכותל. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום (א') את הוועדה למקומות הקדושים והחליט לדחות את ההחלטה בנושא הרחבת המתחם הרפורמי בכותל.

כזכור, הבוקר התפטר שר הדתות דוד אזולאי מתפקידו בוועדה, זאת לאחר התפטרותן של יתר חברות הוועדה השרות מירי רגב ואיילת שקד. לפי שעה לא ידוע האם קבלת ההחלטה בנושא התקבלה בשל התפטרותו של אזולאי או בשל הביקורת הציבורית הרחבה שעורר בקרב רבנים, פוליטיקאים ומתפקדי תנועת הליכוד.

התפטרותו של אזולאי מאלצת קיום הצבעה בכנסת על מינוי מחליף וזאת על מנת שיהיה מניין חוקי של חברים בוועדה המיוחדת. מרביתם של שרי הקואליציה אינם ממהרים להצטרף לוועדה ולדון בנושא הנפיץ. מי שהחליף את מקומן של השרות בוועדה הם רה"מ בנימין נתניהו והשר יובל שטייניץ שלפי שעה מתכוונים לאשר את ביצוע העבודות. זאת על אף הטענות לניגוד עניינים כלפי השר שטייניץ שקיבל תרומות מרפורמים.

בעתירה נגד המהלך נטען כי מדובר ב"בהעברת סמכויות חריגה" שאיננה מתחומי האחריות של שטייניץ שהיה מבין הבודדים שהתנגדו בשנה שעברה לביטול מתווה הכותל שהציע שיפוץ נרחב לרחבה המיותמת. הבוקר בגלי צה"ל הדף השר את הטענות נגדו ואף טען כי ביטול מתווה הכותל הוא טעות.

הרחבה הרפורמית שוממה בשבוע שעבר. צילום: חדשות הכותל המערבי
חדשות 20

חדשות 20