ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת הבוקר (ד׳) ברוסיה לפגישה עם הנשיא ולדימיר פוטין. טרם המראתו התייחס נתניהו לסרטון 'הליכוד' שעורר סערה ובו מופיעים קברי חללי צה"ל.

"אני ראיתי את הסרטון הזה והזדעזעתי מיד התקשרתי וביקשתי להסיר אותו וביקשתי גם לבדוק מי עשה את זה , איך זה קרה. ביקשתי להרחיק את מי שעשה את זה מהקמפיין. אני מבין את לב המשפחות משום שאני חלק מהן. אני 43 שנים עולה לקבר של אחי", אמר.

נתניהו על הקמפיין

על הפגישה אמר נתניהו: "אנחנו יוצאים לפגישה חשובה מאוד עם הנשיא פוטין במוסקבה. זה לא נכון שזו הפגישה הראשונה שלי איתו מאז הפלת מטוס האיליושין על ידי כוחות סוריה, כי פגשתי אותו בפריז ודיברנו על כך שניפגש שוב ואכן אנחנו עושים זאת. מאז כמובן שוחחנו בטלפון כמה פעמים, לרבות לפני ימים אחדים".

"השיחה בוודאי תעסוק בכמה נושאים, אבל מבחינתנו מוקד השיחות זה הנושא של מניעת ההתבססות של איראן בסוריה. התבססות של מדינה שאומרת במפורש שמטרתה לחסל אותנו. אתם יודעים שכשאני אומר שאנחנו פועלים נגד זה, אלה לא מילים בעלמא" , סיפר נתניהו.

"אני גם אכנס כמובן לפרטים עם הנשיא פוטין, כפי שאנחנו נוהגים לעשות על מנת להבטיח שהצבא של רוסיה וצבא ההגנה לישראל מתואמים באופן כזה שנמנע חיכוך ונמנע התנגשות בינינו. עד היום זה הצליח וחשוב שזה יצליח גם בהמשך. זו המטרה המרכזית שלשמה אני נוסע למוסקבה, יש עוד מטרות".

במענה לשאלות הוסיף רה"מ נתניהו: "אני מתכוון לממש את כל המטרות שלשמן אני יוצא למוסקבה ואנחנו נחזור כשהן יושגו".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון