ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר אתמול (ד') בפעם החמישית בחשד לקבלת שוחד. החקירה אתמול, שארכה כארבע שעות, התקיימה שמונה חודשים אחרי החקירה הקודמת. נתניהו התייחס לחקירה ברשתות החברתיות וכתב: "אני חוזר ואומר לכם גם הערב בביטחון מוחלט: לא יהיה כלום – כי לא היה כלום!".

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו מאשרים כי ראש הממשלה נחקר היום במשך מספר שעות במעונו בירושלים, במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433. מעבר לכך, איננו מפרטים מחקירות מתנהלות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הקבינט. צילום: פלאש 90

 

ב-"ynet" פורסם כי ראש הממשלה עומת עם העדות שמסר ראש לשכתו לשעבר, עד המדינה ארי הרו ועם החשדות שעלו מחקירת איש העסקים ארנון מילצ'ן. בהתאם לתמלילי החקירות, יחליטו היועמ"ש מנדלבליט ופרקליט המדינה ניצן החלטות לגבי ההמשך. נתניהו סיפר לחוקריו על החברות הקרובה עם מילצ'ן, שתרם רבות לביטחון ישראל וכי כל ההתנהלות בין השניים הייתה התנהלות מקובלת בין חברים.


יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן התייחס אתמול (ה') בראיון לערוץ 20 לחקירתו החמישית של ראש הממשלה, והתעלם מדרישת האופוזיציה מנתניהו להתפטר מתפקידו, עוד לפני שיש כתב אישום, אם יהיה כזה. "הם תמיד אומרים, זה העניין. כשאדם נחקר הוא עדיין לא אשם בשום דבר, וחקירה היא הליך מסוים שאם יש טענות נגדך אז אתה צריך להשיב. החקירה החמישית, מכיוון שיש עד מדינה, וגם מילצ'ן אמר דברים שקשורים אליו אז הוא מחויב להשיב עליהם. לכן צריך לראות בעדות הזאת ובחקירה היום – כחלק מהתהליך".

ביטן המשיך "זה לא אומר שום דבר, הוא יכול לבוא עוד פעם ועוד פעם לשם, מה שקובע זה סיום התהליך. הרצון של האופוזיציה להפיל את ראש הממשלה רק בגלל שיש חקירה, ללא קשר לחקר האמת ולתוצאה של החקירה הוא ברור מאליו, ואנחנו לא צריכים להתייחס אליהם". לשאלה האם החקירות משבשות את סדר היום של רה"מ השיב: "בכלל לא. מדובר על חקירה שכבר שנפתחה לפני שנה וחצי ובסך הכל הוא נחקר אולי 12 שעות. אז נראה לך שזה יכול לשבש משהו? הכנות אתה עושה בלילה, אין שום בעיה עם זה. את העבודה אתה עושה, הכנה אתה עושה, סך הכל בשביל שנה וחצי – 12 שעות חקירה זה לא דבר שיכול לשבש את עבודת ראש הממשלה".

גאה התקופה ששירת תחת נתניהו. רה"מ בנימין נתניהו וראש הסגל לשעבר ארי הרו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו וראש הסגל לשעבר, עד המדינה ארי הרו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

כידוע השבוע נחקרו מספר פעמים מקורביו של ראש הממשלה יצחק מולכו ודוד שמרון במסגרת פרשת 3000. מוקדם יותר השבוע דווח ב'החדשות' כי שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר, הנחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, זומן למסור עדות במשטרה במסגרת פרשה 1000. על פי הדיווח, התבקש דרמר להעיד בנושא הפעולות שביצע בשליחות נתניהו כדי לנסות ולסדר לארנון מילצ'ין ויזה אמריקאית, אותן פעולות התבצעו על פי הפרסום מול מזכיר המדינה לשעבר של ארצות הברית – ג'ון קרי.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם