מעט לפני כניסת השבת הצטלם ראש הממשלה בנימין נתניהו במלונו בניו יורק, כשהוא לצד רעייתו שרה, שגריר ישראל באו"ם דני דנון והקונסול הכללי בניו-יורק דני דיין, וסיפר על הפגישות שערך בדרום אמריקה במהלך השבוע האחרון, ועל המסר שבכוונתו להעביר מעל במת האו"ם בשבוע הבא: "ישראל לא תסבול התבססות איראנית בגבולנו הצפוני".

פגישת רה"מ נתניהו ונשיא מקסיקו נייטו. צילום: אבי אוחיון/לע"מ
פגישת רה"מ נתניהו ונשיא מקסיקו נייטו, השבוע. צילום: אבי אוחיון/לע"מ

 

"אנחנו באים מביקורו היסטורי בדרום אמריקה", אמר רה"מ. "הנשיאים שפגשתי מייצגים רבע מילירד בני-אדם, ישראל נערצת שם ופתחנו שם דלתות, זוהי פריצת דרך", הוסיף והדגיש כי הביקור "ירשם כנקודת מפנה במדיניות החוץ של ישראל".

בהמשך יתייחס נתניהו להשפעות עתידיות של קשרי החוץ הנרקמים מול דרום אמריקה בזירות בינלאומיות רחבות יותר:  "זה עדיין לא משפיע על מה שקורה כאן באו"ם שבו אשא נאום בעוד כמה ימים. אבל בסופו של דבר זה ישנה גם את האווירה וההצבעות האנטי ישראליות באו"ם", הסביר.

ראש הממשלה הבהיר כי במהלך נאומו בעצרת האו"ם הוא מתכוון להביע עמדה תקיפה בנושא האיראני: "המסר המרכזי שנעביר הוא שישראל לא תסבול התבססות איראנית בגבולנו הצפוני – התבססות שמסכנות לא רק אותנו, אלא גם את שכנותינו הערביות ואנחנו מחוייבים לפעול נגד זה".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20