למרות איומי החרם של יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת קיבל בימים האחרונים מסרים ברורים לפיהם בכוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחרוג מהמסורת, להופיע ולנאום בטקס הדלקת המשואות, כך פורסם בחדשות 'כאן'. למרות המסרים, אדלשטיין נותר בשלו ואיים: "אם נתניהו יפר את המסורת – אחרים את הטקס. לא אנאם, משמר הכנסת לא ישתתף והכנסת כולה שמשתתפת בארגון הטקס והוא נמצא באחריותה הרשמית תדיר את רגליה מהאירוע". למרות זאת, בסביבת נתניהו מספרים כי ראש הממשלה נחוש להשתתף בטקס החגיגי בשנת ה-70 למדינת ישראל.

השרה מירי רגב על רקע לוגו חגיגות ה-70 לישראל. צילום: דוברות

 

השרה רגב יצאה אתמול (ג') להגנת נתניהו, תקפה את ההצהרה של אדלשטיין ואמרה בתגובה: "מצער אותי מאוד שיו"ר הכנסת הופך את הטקס הממלכתי להתנצחות אישית וקטנונית. "הר הרצל אינו נחלה פרטית שלו", הוסיפה רגב, "ועם כל הכבוד זה לא טקס אישי והעניינים האישיים צריכים לרדת מסדר היום. גם משמר הכנסת איננו המשמר המלכותי של אדלשטיין". לדבריה, "ההחלטה האם להגיע לטקס היא אך ורק של ראש הממשלה.
כפי שהוחלט בוועדת השרים לכבוד חגיגות ה-70, נכון שנשיא המדינה ראש הממשלה וראש מדינה מהעולם ינאמו בטקס, זה יכבד את המדינה את האזרחים ואפילו את הכנסת והעומד בראשה".

אדלשטיין מצידו, הגיב לשרה רגב בעמוד הפייסבוק שלו וכתב כי "טקס הדלקת המשואות הוא טקס של כל אזרחיה של מדינת ישראל ולכן הכנסת, שמייצגת את כל חלקי העם, היא הרשות היחידה שיכולה לתת לכך ביטוי וכך נהוג מקום המדינה".

יו"ר הכנסת עם ראש העיר ירושלים בטקס הדלקת המשואות, אשתקד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

הוא המשיך וכתב: "צר לי ששרת התרבות מנסה לפגוע בפעם הראשונה בתולדות המדינה בטקס שהוא הביטוי המזוקק והיפה של עם ישראל ושל הישראליות. טקס הדלקת המשואות הוא אחד המסורות היפות והמאחדות שלנו ומי שיפגע בו – יחבל באחד הערכים הישראלים הכי יפים ומרגשים שיש לנו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם