במסגרת ביקורו המדיני בברזיל כינס הערב (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים במהלכה ענה לשאלות עיתונאים.

 

"אני לא מתכוון להתפטר, בדמוקרטיה קובעים מי יהיה בשלטון לפי הקלפי", אמר ראש הממשלה בתגובה לשאלה האם יתפטר בשל ההליכים המשפטיים נגדו.

בנוגע להשוואה בין הדברים שאמר על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לבין מצבו, ענה רה"מ: "מה שאמרתי הוא שראש הממשלה לא יכול להוביל מהלכים מדיניים משמעותיים בזמן שכזה, לא שהוא צריך להתפטר". ראש הממשלה הוסיף בעניין כי הוא "לא מתכוון להביא תכנית מדינית חדשה ערב הבחירות".

זוכה לכבוד רב בברזיל. רה"מ נתניהו. צילום: לע"מ

 

בתשובה לשאלתו של כתב ערוץ 20 שמעון ריקלין על הבעיות ב'תיק 4000', ענה נתניהו: "לא נתתי שום הטבות מיוחדות לבזק, אני בסך הכל אישרתי החלטה של שלושה רגולטורים". ראש הממשלה הוסיף: "לא רק שאלוביץ' לא קיבל הטבות, הוא שילם מליונים".

לגבי מפלגתם החדשה של נפתלי בנט ואיילת שקד ענה רה"מ: "יש שתי סכנות במהלך הזה. דבר ראשון זה מסכן את מפלגות הימין הקטנות שעשויות לא לעבור את אחוז החסימה", אמר נתניהו, "ודבר שני הוא שאף אחד לא יודע מה הם יעשו עם המנדטים שיקבלו. הם כבר חברו לשמאל בעבר".

נתניהו מבקר את הקמת מפלגתם החדשה. השרים בנט ושקד. צילום: TPS

 

בתשובה לשאלה האם ירצה לצרף לממשלה הבאה את מפלגת 'הימין החדש', במידה והוא יהיה זה שיעמוד בראשה, ענה נתניהו כי "הממשלה הנוכחית היא הבסיס לממשלה הבאה".

לגבי בני גנץ ואמירתו כי הוא איש שמאל אמר נתניהו: "מי שאומר שהוא לא ימין ולא שמאל, הוא בדרך כלל שמאל".

"ביקורת שבאה מהימין זה שיסוי, ושיסוי שבא מהשמאל זה ביקורת", ענה ראש הממשלה ביחס לטענה כי דבריו מפלגים את העם ו"משסים ציבורים אלו באלו".

"מי שאומר שהוא לא ימין ולא שמאל, הוא בדרך כלל שמאל". גנץ ורה"מ. צילום: לע"מ

 

בתגובה לשאלה האם יפרוש במידה ולא ינצח ענה נתניהו: "אל תפרישו אותי כל כך מהר. מדינת ישראל צריכה מנהיגות איתנה וחזקה ויחסיי עם מנהיגים עולמיים, לרבות פוטין וטראמפ, הם משהו שאף מנהיג ישראלי אחר לא יוכל להגיע אליו"

"מנהיג צריך לדעת להגיד 'לא'. אני ידעתי לעמוד על רגליים אחוריות עבור עם ישראל ומדינת ישראל ולהלחם בהסכם הגרעין עם איראן שהיה מסכן את ישראל. אתם חושבים שמנהיג אחר היה עומד בלחץ?".

במפלגת 'הימין החדש' הגיבו לדברי נתניהו: "לא ניגרר למתקפות של ראש הממשלה נגדנו. אנחנו מחזירים את המנדטים שעזבו את הליכוד מללכת לגוש השמאל של גנץ, לפיד ואורלי לוי".

גם יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, הגיב לדברים: "אמירת נתניהו הערב שהוא יוכל לכהן תחת כתב אישום היא פשיטת רגל ערכית והוכחה לכך שהוא איבד את הבלמים והדבר היחיד שמעסיק אותו היא להינצל מתיקיו הפליליים ולא טובת המדינה", אמר.

 

 

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20