ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר היום (א') עוצבת הגליל, באזור פעילות צה"ל לנטרול והשמדת מנהרות הטרור של חיזבאללה, במסגרת מבצע "מגן צפוני".

בסיור השתתפו סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק ובכירים נוספים, שמסרו סקירה על פעילות הכוחות. במהלך הסיור נפגש נתניהו עם חיילים מחיל ההנדסה ועם כוחות נוספים ושיבח אותם על פעולתם.

רה"מ נתניהו בעוצבת הגליל. צילום: חיים צח, לע"מ

 

"ב-48 השעות האחרונות, ישראל תקפה מחסן של נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. זה משקף את המדיניות העקבית שלנו והנחישות האיתנה למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה, ואם צריך אנחנו גם נעצים את ההתקפות הללו", אמר נתניהו.

"במקביל צה"ל חשף מנהרה שישית שחצתה לתוך שטח ישראל, המנהרה הגדולה מכולן. זה מביא את מבצע 'מגן צפוני' לסיומו המוצלח. אנחנו נמשיך לעקוב אחר כל הפעילות של חיזבאללה ושל איראן וגרורותיה, ונעשה מה שצריך כדי להבטיח את ביטחון ישראל", הוסיף.

רה"מ נתניהו בעוצבת הגליל. צילום: חיים צח, לע"מ

 

ראש הממשלה הודה לכוחות שפעלו לנטרול המנהרות בצפון: "ההישג הזה, שבוצע תוך כמה שבועות של נטרול נשק המנהרות של חיזבאללה, זה הישג יוצא דופן שלא היה לשום צבא בעולם. עד היום, אף אחד לא הצליח לפעול בצורה כזאת, במהירות כזאת, באפקטיביות כזאת. כל הכבוד לכם, תודה רבה לכם בשם אזרחי ישראל".

במענה לשאלה האם תושבי הצפון יכולים לחיות בשקט השיב ראש הממשלה: "אני חושב שכל אחד מבין שהוסר כאן איום רציני ביותר. התוכנית המבצעית של חיזבאללה הייתה להשתמש בנשק המנהרות, להחדיר הרבה לוחמים, בין 1,000 ל-2,000 מחבלים לתוך הגליל, לתפוס כאן יישובים. כל אחד מבין איך המלחמה הזאת הייתה נראית עם גדודים של חיזבאללה בתוך הגליל, ועם צבא איראני אל מול הגולן. את זה מנענו – ואת זה נמשיך למנוע".

רה"מ נתניהו בעוצבת הגליל. צילום: חיים צח, לע"מ
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20