בית דין צבאי. צילום: נועם אמיר

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את קידום חקיקת חוק עונש מוות למחבלים, כך עפ"י פרסום של זאב קם בכאן רשת ב'.

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב, אמר "אני שמח ומברך על כך שלאחר שלוש שנות מאבק ולאחר מאמצים רבים, חוק עונש מוות למחבלים שיזמה סיעת 'ישראל ביתנו' יקודם לקריאה ראשונה. אני סמוך ובטוח שהצעת החוק תעבור את כל הקריאות בהקדם האפשרי".

הצעת החוק קובעת כי בית דין צבאי יוכל לגזור עונש מוות על מחבל שהורשע ברצח ברוב רגיל של שופטים, זאת בניגוד למצב הקיים הדורש הסכמה פה אחד של ההרכב. ועדת חוקה תחל בקרוב בהכנת הצעת החוק לקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

אמש (א') התקיימה ישיבת ראשי ישיבות הקואליציה בה סוכם על קידום הצעת החוק של מפלגת 'ישראל ביתנו', הנושא עלה לבקשת יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט. כזכור, בשבוע שעבר האשים שר הביטחון אביגדור ליברמן כי מפלגת הבית היהודי היא שתוקעת את קידומו של החוק.

לדברי יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם בישיבה אמש, הנושא לא עלה לדיון עד כה בשל ההחלטה להביאו לדיון בקבינט. נתניהו השיב שאין מניעה חוקית מלקדם כבר עכשיו את הצעת החוק. שבועיים קודם לכן הדף אמסלם את בקשת מפלגת "ישראל ביתנו" לקדם את הצעת החוק, זאת עד לקבלת "אור ירוק" מראש הממשלה.

פורום בוחרים בחיים ותנועת "אם תרצו" מסרו בתגובה כי "כל פעולה לקידום חבילת הרתעה היא חשובה. חוק מוות למחבלים הוא אבן יסוד בחבילת ההרתעה. אנחנו מצפים למעשים ולא לדיבורים".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20