כוחות הביטחון החרימו הלילה (ה') 48,000 ש"ח ממשפחת הרוצח של דפנה מאיר ז"ל. הכסף יועד ככל הנראה לבנייתו מחדש של בית המשפחה שנהרס ע"י צה"ל אחרי הפיגוע. נתן מאיר, בעלה של דפנה ז"ל, התראיין ל'לפני כולם'.

כוחות הביטחון החרימו את הכסף ממשפחת הרוצח של דפנה, איך ההרגשות שלכם בזכות הפעילות הזאת?

"לא התרגשנו יותר מדי, שמחים לשמוע שמערכת הביטחון עושה את העבודה שלה היטב".

איך מתמודדים עם הכאב הגדול? הזמן עוזר במשהו?

"ההתמודדות הופכת להיות יותר אישית, של כל אחד.. והזמן כמה שהוא עוזר הוא גם מגדיל את המרחק ולכן הגעגועים גם גדלים".

בטח לקראת החגים התחושות שבות וצפות, איך המשפחה מתמודדת?

"אנחנו לומדים לחיות, חידשנו הרבה את החיים שלנו ואנחנו מנסים ללמוד לחיות מחדש בתוך התא הפרטי השקט שלנו ובשביל זה אנחנו לוקחים הרבה שקט. אנחנו צריכים את המרחב שלנו".

כשאתה רואה את הפעולה הזאת של כוחות הביטחון, אתה רואה את הכסף הגדול שמגיע למחבלים, אתה חושב על כך שבעצם הרשות הפלסטינית ממשיכה לממן את הטרור?

"זה שהרשות ממשיכה להסית ולממן את זה אנחנו יודעים מזמן, זה פחות מעסיק אותנו. אני שמח שצה"ל עושה את עבודתו מאוד נאמנה, לא נותן למשפחות המחבלים להתעשר והוא רודף אחרי הכסף. דיברתי עם גורמי ביטחון היום, זה חלק ממרדף יום-יומי שהם מחרימים בכל יום כספים, כל יום הם עובדים על זה כדי להעביר מסר מאוד ברור – אתם לא תתעשרו מזה, לא תבנו את הבית שלכם מחדש, אנחנו נדאג שאתם לא תשתקמו מהסיפור הזה, ויש מעקב רציף של הצבא אחרי המשפחות. זה מעקב מרשים מאוד שיגרום לטרוריסטים לחשוב פעמיים לפני שהם יוצאים לפגע. נכון, מדהים שהם מממנים את זה, אנחנו עושים כל כך הרבה דברים טובים שאני מאמין שהטוב שלנו ינצח את הרע שלהם".

דפנה היתה טיפוס יוצא דופן, מלאת השראה לאחרים. מה אתה חושב שהיא הייתה אומרת היום?

"היא הייתה אומרת 'תחיו, תחיו ותחיו בגדול'. זה מה שהיא הייתה אומרת לדעתי. היא הייתה אומרת בסדר, אתם נותנים כסף.. בואו תקחו את הכסף הזה ואיתו אנחנו נראה שאנחנו יודעים לעשות איתו הכי טוב שיש. המדינה שלנו משקיעה המון בחינוך, ברווחה. גם כשהיא מחרימה דברים היא לא נוגעת בהם בקצה הציפורן. גם כשלוקחים לחמאס רכבים פשוט משמידים אותם ואף אחד לא משתמש בהם פה בארץ. אנחנו מדינה מאוד מוסרית שיודעת להשקיע את הכספים שלה במקומות הנכונים. אנחנו נמשיך לעשות ככה ונחיה טוב ונכון, לפי האמונות שלנו ואני מקווה שיום אחד הם יצאו מהמיץ של עצמם שהם מתבשלים בו יותר מדי זמן ויצטרפו אלינו".

לפני כולם

לפני כולם