נשיא קשת אלכס גלעדי הודיע הלילה (רביעי) לדירקטוריון ולמנכ״ל ׳קשת׳ על פרישה זמנית מתפקידו. "אני זז הצידה מתפקידי ב׳קשת׳ זמנית עד שתוכח חפותי ואלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה.
אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו", נכתב בהודעה שמסר גלעד.

מטעמה של דרורית ורטהיים, יו״ר דירקטוריון קשת נמסר: "בעקבות הודעתו, החל מהיום אלכס גלעדי לא יכהן כנשיא קשת".

אלכס גלעדי.נשיא קשת. צילום מסך
אלכס גלעדי. צילום מסך

בימים האחרונים עלו טענות מצד מספר נשים, חלקן בעלות משרות ומוכרות בשוק התקשורת כי גלעדי אנס והטריד אותן מינית. בין היתר העידו על יחס של הטרדה מינית מצדו של גלעדי העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה.

אשת תקשורת אחרת לשעבר שנשארה בעילום שם העידה בדיווח שפורסם אתמול בחדשות עשר, כי גלעדי אנס אותה לפני כעשרים שנה. עוד פורסם כי האישה עברה בדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

בהודעה שפרסמה אתמול השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל היא קראה לפיטוריו של גלעדי,  "נשיא קשת, אלכס גלעדי הודה לפחות בחלק מהעדויות נגדו. הדרישה להביא לפיטוריו המידיים הינה צעד ציבורי צודק מתבקש", כתבה השרה.

השוואה בין פיגועי טרור לרצח נשים. אושרת קוטלר. צילום: פלאש 90
אושרת קוטלר. צילום: פלאש 90

"אלו עדויות עדויות קשות" אמרה גמליאל, "המדירות שינה מעיני כל הורה, אישה או נבחר ציבור. העובדה שהפרשות נחשפות, הן תעודת כבוד לישראל כחברה השואפת לשוויון. מדובר במגיפה חברתית של ממש, וחובה עלינו להוקיע את המטרידים בפומבי. עלינו לפעול בכל הכלים והמישורים על מנת למגר את התופעה, גוף האישה אינו הפקר.".

"אני קוראת לנשים ולגברים , לחשוף כל גילויים של הטרדות מיניות ולא לחשוש. זו העת לקבוע מחדש נורמות חברתיות ברורות בכל הנושא של הטרדות מיניות".

גמליאל הצהירה כי בימים הקרובים תכנס ועדת השרים לענייני השוויון המגדרי, "לדיון דחוף שבו כל האופציות יונחו על השולחן באשר לאירועי הימים האחרונים".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20