נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין דחה היום (א') את הבקשה לביטול תנאי השחרור של משה קצב. ריבלין הבהיר כי ועדת השחרורים הורתה על שחרורו של קצב רק בכפוף לתנאים מגבילים ותכנית שיקום מורכבת שיקיים עד תום תקופת מאסרו הרשמית בדצמבר 2018, בשל כך ובשל אופי העבירות לא ראה הנשיא לנכון להיעתר לבקשה.

קצב ביום שחרורו בדצמבר 2016. צילום: סוכנות TPS
קצב ביום שחרורו בדצמבר 2016. צילום: סוכנות TPS

כזכור, הנשיא לשעבר משה קצב הורשע בביצוע עבירות מין כלפי שלוש מתלוננות ובשיבוש מהלכי משפט ונגזרו עליו שבע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן תשלום פיצויים למתלוננות. הוא שוחרר בדצמבר האחרון לאחר שריצה חמש שנות מאסר ונגזרו עליו תנאים מגבילים עד דצמבר 2018.

ב-18 בדצמבר 2016 קבעה ועדת השחרורים כי קצב עבר כברת דרך משמעותית ולכן יוכל להשתחרר בכפוף לתכנית שיקום מפורטת של הרשות לשיקום האסיר. על פי הוועדה, תכנית השיקום מהווה המשך ישיר להליך הטיפולי שעבר במהלך המאסר. בחודש אפריל האחרון דחתה הוועדה את בקשתו של קצב לביטול תנאי שחרורו כיוון שתכנית השיקום החלופית שהציע הייתה בלתי מספקת, בין היתר, ביחס לנפגעות העבירה.

על פי אתר 0404, אלה הם תנאי השחרור בהם מחוייב קצב: ועדת השחרורים תקבע את כתובת מגוריו, עליו להיות תמיד זמין בטלפוןשינוי כתובת ייעשה בתחום היישוב ובאישור, עליו להודיע למפקד תחנת המשטרה בה הוא מתייצב לחתימה ולשירות בתי הסוהר על כל שינוי בכתובתו. קצב ישהה במעצר בית בכל ימות השבוע מהשעה 22:00 ועד 06:00, יחתום בכל חודש בתחנת המשטרה ואינו רשאי לעזוב את תחומי ישראל. הוא מחוייב לתכנית שיקום רבת שלבים הכוללת השתלבות בקבוצה טיפולית תורנית, טיפול פסיכו-סוציאלי. נאסר עליו להתראיין לכלי התקשורת או לעסוק בתפקיד בו יימצא ביחסי מרות וכפיפות עם נשים ועוד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20