ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו כבר המריאו לביקור המדיני בברזיל, נשיא המדינה הנכנס זאיר בולסנארו, שהזמין את השניים להשתתף בטקס השבעתו, הביע ציפייה להגעתם.

"אני מצפה לבואו של ראש הממשלה נתניהו. אנו נדון בכיוונים חדשים עבור האומות שלנו. ישראל היא מעצמה טכנולוגית וזה מעניין אותנו", צייץ בולסנארו בטוויטר. הוא לא חסך שבטו ממבקרי המהלך בארצו. "אין סיבה למתוח ביקורת על הדיאלוג, במיוחד כשזה מגיע מאלו שלא עשו דבר ורק שדדו את המדינה".

ז'איר בולסונארו – נשיא ברזיל הנבחר. צילום: רויטרס

הנשיא הנכנס ידוע בעמדותיו הפרו ישראליות. כבר במהלך מערכת הבחירות הצהיר כי בכוונתו להעביר את שגרירות ברזיל לירושלים. הוא נבחר לנשיאות לאחר מערכת בחירות סוערת במיוחד, במהלכה גבר על מועמד השמאל הפרו-פלסטיני בהפרש של 5 אחוזים מהקולות.

קודם עלייתו לטיסה אמר נתניהו: "אני אפגש עם הנשיא הנבחר, בולסונארו, עם שר הביטחון, שר האוצר ושר החוץ שלו. אנחנו נדון בקשר של ישראל עם המדינה הגדולה ביותר באמריקה הלטינית, המדינה החמישית בגודלה בעולם מבחינת אוכלוסיה. מדינת ענק עם פוטנציאל ענק למדינת ישראל, גם בתחום הכלכלי, גם בתחום הביטחוני וגם בתחום המדיני. זה שינוי עצום שבולסונארו הכריז עליו, ואני שמח שאנחנו יכולים לפתוח עידן חדש בין ישראל למעצמה הזאת שנקראת ברזיל".

רה"מ נתניהו טרם המראתו לברזיל
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20