אין הרבה מועדונים באירופה שיודעים לכבד את הסמלים שלהם כמו רומא האיטלקית, ואין הרבה סמלים שראויים לכבוד מלכים, או קיסרים, כמו פרנצ'סקו טוטי.

בגיל 40 פרש היום אחת מאגדות הכדורגל הגדולות שידע הכדורגל האיטלקי. השחקן שמזוהה עם קבוצת רומא יותר מכל והוא עשה את זה כמו גדול. במשחק הפרידה של טוטי, רומא רשמה ניצחון דרמטי על גנואה 2-3 והבטיחה את המקום השני המבטיח מקום בשלב הבתים של ליגת האלופות.

הקיסר של רומא. טוטי. צילום: Roberto Vicario
הקיסר של רומא. טוטי. צילום: Roberto Vicario

 

אם מישהו רצה הוכחה נוספת לגדולה של טוטי, הוא קיבל אותה מאחד המאמנים המוערכים באירופה, מאמן רומא, לוצ'יאנו ספאלטי. המאמן אמר בגילוי לב לפני המשחק האחרון של הסמל הענק של רומא שהתקיים הערב, כי פרנצ'סקו טוטי זכה לסיקור תקשורתי הרבה יותר גדול מהמועדון הגדול רומא וכי עבור האוהדים היה טוטי היה הרבה מעבר לשחקן.

והיתה סיבה. מעבר ליכולת ולשערים של טוטי, הוא היה אחד השחקנים היחידים בהיסטוריה שנשאר נאמן למועדון בו גדל עד הפרישה. טוטי סיים את העונה ה-25 בסרייה A, עם 619 משחקים (השתווה לשוער יובנטוס ג'יאנלואיג'י בופון במספר ההופעות בליגה, שני רק למגן האגדי של מילאן, פאולו מאלדיני בעל 647 הופעות). סך הכל שיחק הקיסר 786 משחקים בקריירה, בהם כבש 307 שערים. מדהים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20