אירוע חמור אירע הבוקר (ו') בכלא 'נפחא' שבדרום. סוהרים הגיעו לאגף הפת"ח בכלא לשם העברת המחבל חליל אבו עראם לבידוד שתמונותיו מכין עוגיות בתאו הופצו ברחבי הרשת, שם הותקפו על ידי אסירים אחרים ונאלצו להזעיק את הכוחות המיוחדים.

התמונה שהופצה בכל התקשורת הערבים והובילה לחיפוש (צילום מסך)

 

"בזמן כניסת סוהרים לתא בנפחא להוציא את האסיר לבידוד, החלה התנגדות ותקיפת אנשי סגל, נעשה שימוש בכוח והאסירים המעורבים הוצאו לצינוקות", נמסר משב"ס. "סוהר אחד נפגע במהלך הפרות הסדר, פונה למרפאת בית הסוהר וטופל במקום. כרגע שקט, האסירים בתאים והמצב בשליטה".

אלא שלפי דיווח באתר 0404, מוקדם יותר התקבל בשב"ס מידע כי בתאו של אחד המחבלים נמצא מכשיר סלולרי שהוברח לתוכו, באמצעותו למעשה צולמו התמונות שהופצו. הסוהרים נכנסו לתא 61 באגף 11 והותקפו במקלות מטאטא ופלטה חשמלית שהייתה בתא, על ידי המחבלים ששהו עימו. הסוהרים הגיבו בכוח וכל המחבלים מתא 61 נאזקו והועברו לבידוד. את המכשיר הסלולרי לא הצליחו הסוהרים לאתר.

גם אחד המחבלים נזקק לטיפול. בעקבות האירוע, מחבלים באגף 13 החלו מתפרעים ודופקים על הדלתות. למקום הוקפצו כוחות תגבור כולל יחידות מיוחדות, ואלו נאלצו להשתמש בכוח לשם השבת השקט למתחם.

באתר 'הקול היהודי' מציינים כי המחבל אבו עראם מהעיירה יטא הוא שרצח בשנת 2002 את אלעזר ליבוביץ' ובני משפחת דיקשטיין הי"ד בפיגוע ירי בדרום הר חברון. את העוגיות הכין, ככל הנראה, לרגל סיום צום הרמאדן.

לירן לוי, נועם אמיר

לירן לוי, נועם אמיר