חומרי השבח למחבל מוסבאח אבו סביח שתפסה המשטרה אצל החשודים. צילום: דוברות המשטרה
חומרי השבח למחבל מוסבאח אבו סביח שתפסה המשטרה אצל החשודים. צילום: דוברות המשטרה

 

 

 

הערכות מבצעית סמויה של לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב ירושלים הביאה למעצרם של ארבעה ערבים תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייהם. שניים מהעצורים נתפסו מרססים 'על חם' כתובות בערבית על קירות בשכונת ואדי ג'וז ובהן דברי הלל ושבח למחבל מוסבאח אבו סביח, שביצע את פיגוע הירי הרצחני בגבעת התחמושת בירושלים לפני כשנה. בפיגוע נרצחו לוחם היס"מ רס"מ יוסף קירמה והאזרחית לבנה מליחי הי"ד.

בחיפוש שביצעו השוטרים נתפסו ברשות החשודים כרזות עם תמונת המחבל ועליהם כיתוב בערבית בהם דברי שבח למחבל, תרסיסי צבע ושבלונות כיתוב. השניים הובאו לחקירה ביחידה מרכזית של המשטרה וכעבור מספר שעות נעצרו שניים נוספים שלקחו חלק בפעילות. חוקרי הימ"ר בחנו את מיכלול הראיות ופנו לפרקליטות שאישרה חקירת החשודים בגין חברות בהתאגדות בלתי חוקית והזדהות עם מעשה טרור. לבקשת המשטרה האריך בית המשפט את מעצרם ב -7 ימים עד לתאריך 15.10.17.
חקירתם נמשכת.

"משטרת ישראל לא תאפשר כל נסיון או פעולה שיש בה כל ציון פעילות טרור של מחבלים נפשעים שרצחו וקיפחו חייהם של אזרחים תמימים ואנשי כוחות הבטחון", נמסר מהמשטרה. "מעצר החשודים הינו נדבך נוסף במיכלול נרחב של פעילות המשטרה למניעה, סיכול ומעצר של גורמים המעורבים בפעילות טרור ופח"ע באופן ישיר וכן כנגד אלו המעודדים ומביעים תמיכה במחבלים. כנגד אלו תנקוט המשטרה ביד קשה ותפעל להעמידם לדין".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי