‏אביהּ של עאהד תמימי שנעצרה השבוע בחשד לתקיפת חייל צה"ל זומן היום (רביעי) לחקירה במשטרת מחוז ש"י. האב חשוד כמי שצילם את הסרטון בו נראית עאהד תמימי ובת דודתה יחד עם אישתו של תמימי כשהן מכות את לוחמי גבעתי בסוף השבוע בנבי סלאח.

בנוסף, פורסם היום כי שופטת בית המשפט הצבאי בעופר קיבלה את בקשת המשטרה חלקית והורתה להשאיר במעצר את עאהד תמימי עד יום שני, למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרה בעשרה ימים. השופטת קבעה כי תמימי ראויה לגינוי אך לא מסוכנת.

רגע התקיפה
תיעוד התקיפה של תמימי

 

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב"כ מג"ב ומשטרת ישראל ביהודה ושומרון 17 מבוקשים 13 מהם חשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. בין היתר נעצרה בנבי צאלח בת-דודתה של עאהד תמימי בחשד לתקיפת קצין וחייל צה״ל. כל החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

לפי דיווח ב"וואלה", בת הדודה נעצרה בחשד להשתתפות באותה התקרית בגינה נעצרה עאהד תמימי. שתיעוד שלה סוטרת לחייל צה"ל הופץ מוקדם יותר השבוע ברשת. עאהד תמימי נעצרה גם היא בליל יום שני ומעצרה הוארך עד ליום חמישי. גם אמה נעצרה בחשד להסתה ותקיפה.

בנוסף במהלך הלילה אבטחו כוחות צה"ל ומג"ב כניסתם של כ- 500 מתפללים למתחם קבר יוסף בשכם. במהלך התפילות התפתחה הפרת סדר אלימה במהלכה הובערו צמיגים וייודו אבנים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, ביצעו ירי לאוויר על מנת לפזר את ההתקהלויות ועצרו שלושה מפרי סדר. כמו כן נמסר מצה"ל כי נבדקת טענה על שלושה פלסטינים פצועים.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון