עורך דינו של נשיא ארצות הברית דנולד טראמפ -מייקל כהן . צילום: רויטרס

 

דיווח הערב (ג') ב- CNN ורשתות נוספות:  עורך דינו האישי לשעבר של נשיא ארה"ב, מייקל כהן, חתם על עסקת טיעון עם התביעה בניו יורק. במסגרת העסקה, כהן הודה במספר רב של סעיפים הכוללים בין היתר עבירות פיננסיות בקמפיין בחירות, הונאת מס ומרמה בנקאית. העסקה כוללת תקופת מאסר וקנס כספי משמעותי.

עסקת טיעון זו עלולה להיות להיות מכה משמעותית עבור טראמפ. כהן היה חלק מהחוג הפנימי של טראמפ במשך יותר מעשור, עבד כעורך דינו האישי והמשיך לייעץ לנשיא לאחר הבחירות. כהן היה בעבר איש סודו של טראמפ אך היחסים בין השניים עלו על שרטון, מאז פשיטה של ​​האף-בי-איי בחודש אפריל על משרדיו של כהן.

פול מנאפורט יו"ר הקמפיין לשעבר של הנשיא טראמפ. צילום: רויטרס

 

התובעים מסרו בבית המשפט כי החקירה התמקדה בעסקאות הפיננסיות של כהן. בין היתר בבנקים שהלוו לו לכאורה כסף, בכדי שיוכל למנוע הפצת מידע שלילי אודות טראמפ במהלך מסע הבחירות . אחד המקרים שעלו לכותרות במסגרת החקירה הינו תשלום שוחד לכאורה של 130 אלף דולר ששילם כהן סמוך לבחירות, לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס. דניאלס טענה כי היה לה רומן עם טראמפ לפני כעשור. טראמפ עצמו הכחיש את הרומן.

לא ברור לפי שעה כיצד עלולה להשפיע העסקה על גורמים אחרים שנבדקו במסגרת חקירתו.

במקביל נודע הערב, כי חבר מושבעים בווירג'יניה הרשיע את פול מנאפורט, יו"ר הקמפיין לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ, בשמונה סעיפים של הונאות בנק ומסים. ההאשמות שנדונו במשפטו של מאנאפורט בוירג'יניה לא היו קשורות ישירות לחשדות בגין הרוסית בבחירות של שנת 2016, אך לפי אתר ה CNN עלה חשד כי היה למנאפורט לכאורה את המניע לעזור לרוסים מסיבות כלכליות.

 

אורן רפאל

אורן רפאל