מבטיח ומקיים: נשיא ברזיל הנכנס ז'איר בולסונארו הודיע הערב (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו כי יעביר את שגרירות ארצו לירושלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההודעה: "אני מברך את ידידי נשיא ברזיל הנכנס על כוונתו להעביר את שגרירות ברזיל לירושלים. זהו צעד היסטורי, נכון ומרגש".

ז'איר בולסונארו – נשיא ברזיל הנכנס

 

מוקדם יותר, בראיון שנתן ל'ישראל היום', הצהיר "אני אוהב את ישראל. אתם יכולים לסמוך על הקול שלנו באו"ם", והוסיף כי יקדם "שיתופי פעולה פוריים" בין המדינות. אתמול דווח בברזיל כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע להשבעתו של בולסונארו. לפי פרסומים, נתניהו אמר לבולסונארו כי הוא יגיע לטקס ההשבעה שיתקיים בראשון בינואר. בלשכת רה"מ אישרו אתמול (רביעי) את הדברים.

 

 

בולסונארו נבחר לנשיאות ביום ראשון השבוע בסיבוב השני בו התחרה מול מועמד השמאל הסוציאליסטי פרננדו חדד. הנשיא הנבחר המקורב לגורמים אוונגליסטים בארצו, נחשב לאוהד ישראל ובמהלך מערכת הבחירות הבטיח כי כי יעביר את השגרירות הברזילאית מתל-אביב לירושלים.

עוד אמר בולסונארו בריאיון לבועז ביסמוט ב"ישראל היום" כי: "ישראל היא מדינה ריבונית. אם אתם מחליטים על עיר הבירה שלכם, אנחנו נלך לפי זה. כשנשאלתי במהלך הקמפיין אם אעשה את זה כשאתמנה לנשיא, עניתי שכן, ומי שמחליט על בירת מדינת ישראל זה אתם, לא עמים אחרים".

 

 
 
 
לינור בר-אל

לינור בר-אל