סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) חשף במליאת הכנסת כי מצא פתרון שימנע את הרס האנדרטה והמצפור לזכר חללי צה"לסא"ל עמנואל מורנו וסגן אשר עזרא הי"ד בשכונת נתיב אבות בגוש עציון: "בימים האחרונים פורסם כי ארגון השמאל שלום עכשיו דורש להרוס את האנדרטה לזכרם של שני הקצינים ואינו מוכן לדחייה של הביצוע בעוד שנה וחצי. אני שמח לבשר לכם כי לאחר שסיירתי במקום מצאתי כי ניתן להעתיק את האנדרטה מספר מטרים קטן צפונה ובכך האנדרטה והמצפור יישארו שלמים ולא נראה מחזות של הרס אנדרטה לזכרם של גיבורי ישראל".

דן מורנו, אחיו של עמנואל ז"ל בראיון לתכנית 'לפני כולם' (ג')

כזכור, בעוד כשלושה שבועות צפויים כוחות הביטחון, בהוראת בית המשפט העליון, להרוס שני מבנים בלתי מאוכלסים במאחז נתיב האבות אחד מהם אנדרטה לזכר גיבור ישראל, קצין סיירת מטכ"ל סא"ל עמנואל מורנו, שנהרג בפעולה סודית במלחמת לבנון השנייה, וכן לזכר סגן אשר עזרא, שנהרג בתאונה מבצעית בדרום לבנון. יתר מבני המאחז, 15 במספר, צפויים להיהרס עד מרץ 2018, כך על פי הוראת בג"ץ. ההוראה ניתנה לאחר שארגון השמאל הקיצוני שלום עכשיו עתר לבית המשפט.

משפחות החללים פנו לבג"ץ בדרישה לדחות את ההרס ולהמתין עד להקמת אתר הנצחה חלופי במקום אחר. כאמור, סגן שר הביטחון מצא פתרון שיאפשר העתקת האנדרטה והמצפור כמה מטרים בלבד.