בשבועיים האחרונים מתנהלת חקירה בעקבות דיווח גורמי רווחה על צעירה בשנות ה-20 לחייה בעלת מוגבלות שכלית המוגדרת כ'חסרת ישע', לפיו גבר שאינה מכירה ניצל אותה וביצע בה עבירות מין חמורות במבנה נטוש במרכז ירושלים.

החשוד אותר בקרבת המקום בו ביצע, על פי החשד, את העבירה והוא נעצר בחשד לביצוע מעשה מגונה באדם, בעילת אישה תוך ניצול מחלת נפש או ליקוי שכלי ועבירות נוספות.

מחקירת המשטרה עולה כי החשוד, תושב ירושלים בן 34, הבחין על פי החשד בצעירה שהתהלכה ברחוב ובשלב מסוים הוביל אותה למבנה נטוש הנמצא בסמוך, שם ביצע בה עבירות מין חמורות, תוך ניצול מוגבלותה השכלית, ולאחר שהגיע לפורקנו עזב את המקום.

חקירת המשטרה המתנהלת בליווי הפרקליטות, הביאה אתמול להגשת הצהרת תובע כנגד החשוד בדיון שהתקיים בעניינו בבית המשפט, בסופו הוארך מעצרו עד ליום שישי הקרוב. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

"ניצל את מצבה ומוגבלותה"

במשטרה ציינו, מדובר ב"מקרה חמור בו על פי החשד ניצל החשוד את מצבה ומוגבלותה של הצעירה באופן מכוון על מנת לבצע בה את זממו ובמטרה להגיע לסיפוקו".

לדברי המשטרה, "הצהרת התובע והכוונה להגיש נגדו כתב אישום חמור מהווים נדבך חשוב במלחמתה של המשטרה כנגד אותם עבריינים המרשים לעצמם לבצע עבירות מין ובכדי להביאם מאחורי סורג ובריח".

אילת כהנא

אילת כהנא