זומנה לתת עדות. שרה נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש 90
שרה נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש 90

 

אחרי הביקורת שמתח הבוקר (ד') נשיא בית הדין לענייני עבודה בירושלים על כתב התביעה שהגישה העובדת לשעבר במעון רה"מ, הגיעה התגובה של משפחת נתניהו. "הדיון שהתקיים היום בבית הדין לעבודה הוא ניצחון חד משמעי לגברת שרה נתניהו וכישלון חרוץ ליח״צני ולעורכי הדין של חבורת מני נפתלי, נעמי לנדאו ושות׳ שניסו להכפיש את הגברת נתניהו בשקרים ועלילות", מסרו, והוסיפו: "נשיא בית הדין אישש היום את טענתנו שמדובר בכתב תביעה לצורכי תקשורת שהטענות בו מכפישות ואינן ענייניות. אין לנו ספק שגם במקרה זה האמת תנצח ותביעה זו תופרך כליל בבית המשפט".

כזכור, הבוקר השופט אייל אברהמי, נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, מתח ביקורת על כתב התביעה שהגישה שירה רבן, העובדת לשעבר בבית ראש הממשלה, נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. בדיון שהתקיים היום אמר השופט כי "כתב התביעה נועד לאוזניים אחרות ולא רק להליך הזה". כך דיווח אמרי סדן ב"וואלה".

עוד אמר אברהמי בבית המשפט כי "ישנם הרבה דברים שאינם רלוונטיים להליך" בכתב התביעה, ואמר כי אין זה מעניינו כיצד דיברה רעיית ראש הממשלה לעובדים אחרים: "לא מעניין אותי רעשי הרקע בקומה הזו, מעניין אותי מה קורה עם התובעת הזו. לא אכפת לי מה קרה בקומה העליונה, מעניין אותי מה קרה עם התובעת".

השופט הוסיף כי "לעובדים במעון יש חופש בחירה. הם יכלו לעזוב". בפתח הדיון הבהיר אברהמי כי "התיק יתנהל בזירה המשפטית. מה שבחוץ לא רלוונטי". פרקליטה של העובדת לשעבר, עו"ד אורן גרוס, כי מטרת כתב התביעה היא "להראות את הלך הרוח במעון ראש הממשלה". "הלך הרוח לא מעניין אותי", השיב נשיא בית הדין, "משהו נאמר לעובד אחר ולא לתובעת זה לא רלוונטי".

אברהמי תקף את השימוש במונח "שפחה" בתוך כתב התביעה. לפי פרסום ב-ynet, נזף השופט בגרוס ואמר: "זה לא מעניין אותי. לא ארשה זאת בהליך המשפטי". "השתמשנו בתיאור שפחה כי כשצועקים על עובדת ומשפילים אותה, כמו בשנות השלושים, וצועקים עליה שהיא נמוכה – היא שפחה. כתב התביעה מתאר את מה שעברה העובדת", אמר גרוס.

עוד דווח כי עורך הדין מטעם ההגנה יוסי כהן אמר: "בכתב התביעה מעלה התובעת טענות סרק כוזבות ומכוערות נגד הנתבעת, תוך פגיעה אנושה בפרטיות הנתבעים ועובדי המעון שאינם נתבעים, וצדדים שלישיים שכלל אינם קשורים לתביעה".

כזכור רבן שעבדה כחודש במעון רה"מ, הגישה בחודש שעבר תלונה ותביעה אזרחית על סך 225 אלף שקלים נגד רעיית רה"מ, בטענה שגב' נתניהו ניסתה להכותה והציבה לה תנאי עבודה נוקשים. בסביבת נתניהו השיבו אז כי מדובר בטענות סרק מופרכות.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם