לראשונה מאז קום המדינה, יתקיים בארה"ב אירוע ראשון מסוגו לרגל חגיגות ה-70 שנה למדינת ישראל. האירוע, שיתחיל בצעדה המונית בשדרה החמישית למען ישראל, יסתיים במסיבה גדולה בצבעי כחול-לבן בטיימס סקוור. יוזמי האירוע, הקונסוליה של ישראל בניו יורק ומשרד התרבות והספורט, מצפים לעשרות אלפי משתתפים.

חוגגים 70 שנה לישראל בניו יורק

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה "הפלא שקוראים לו ישראל יוקרן על מסכיו הענקיים של הטיימס סקוור במסגרת אירוע של פעם בשבעים שנה. הטיימס סקוור בניו יורק, אחד המקומות המרכזיים ביותר בעולם, הוא המקום הסואן, החדשני והראוי ביותר לשמש חלון ראווה מהפנט לפריצות הדרך הישראליות בכל התחומים".

"אני גאה להיות חלק מאירוע היסטורי, חד פעמי אשר יתקיים בעיר ניו יורק", אמר דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק. "חגיגות 70 שנה למדינת ישראל יצוינו לראשונה בלב הפועם של העיר ניו יורק, 'טיימס סקוור'. לתושבי ניו יורק והסביבה מצפה הפתעה בסדר גודל שלא נראה כמותו מעולם. אני מזמין את כל תושבי ניו יורק באשר הם להיות חלק מהיסטוריה ולחגוג איתנו".

משטרת ניו יורק נערכת בכוננות מוגברת לאבטח האירוע. סוכנות הידיעות JTA מדווחת כי למרות שאיו דיווחים קונקטיים על איומי טרור, כאלף שוטרים נפרסו בעיר ומשאיות אשפה מלאות בחול הוצבו נגד פיגועי דריסה.

לינור בר-אל

לינור בר-אל