בטקס חגיגי שנערך היום (א') במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, חתמו שר האוצר משה כחלון, שר השיכון יואב גלנט, יו"ר רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון וראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, על הסכם גג באשדוד.

על פי ההסכם, רשות מקרקעי ישראל תשווק עד לסוף שנת 2017, כ-3,000 יחידות דיור בפארק לכיש מתוך 36,789 יחידות שישווקו במסגרת ההסכם. כמו כן, לאלה עשויות להצטרף עוד כ-9,000 יחידות דיור מכוח תקנות שבס. מדובר בתוספת משמעותית במיוחד, לאחר שנים רבות בהן לא היו שיווקי קרקע בעיר בהיקפים משמעותיים, ועל כן המהלך צפוי להוביל לתנופת פיתוח בתחומה.

שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט. צילום: פלאש90
שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט. צילום: פלאש90

 

במסגרת ההסכם הוחלט גם על פיתוח של תשתיות בהיקפים משמעותיים לרבות תוספת לטובת יצירת פתרונות תחבורתיים, פתרונות לתשתיות ניקוז, הקמת שטחים ציבוריים פתוחים וכן פיתוח של מתחם רצועת חוף הים כמוקד עירוני שישרת את כלל התכניות ביישוב. כמענה לגידול במספר התושבים יוקמו בעיר 54 כיתות מעון, 14 מתנ"סים, 14 מגרשי ספורט, 14 אולמות ספורט, 59 בתי כנסת, 7 מקוואות ו-6 ספריות. פתרונות אלה צפויים להביא לעיר זוגות צעירים תוך שמירה השכונות הוותיקות ושיפורן.

שר האוצר, משה כחלון: "אני מציע לא להתרשם מכל מיני איומים ופרסומים של אינטרסנטים בעיתונים שצצים בעקבות ההצלחה של "מחיר למשתכן". יש 27 אלף זוגות צעירים שזכו כבר בדירה וכל זוכי סדרה א' יזכו בזכות לדירה כבר בחודשים הקרובים. צריך להגיד את האמת – הסכם הגג באשדוד נולד בדרך של ייסורים, כל מי שיכל להפריע בדרך הפריע. אבל בזכות הרבה עבודה קשה של כל הגורמים הגענו ליום הזה".

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. צילום: פלאש90
ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. צילום: פלאש90

 

שר השיכון, יואב גלנט: "זהו הסכם גג היסטורי בעל משמעות גדולה לעיר אשדוד ולמדינת ישראל כולה. תוספת של למעלה מ- 30,000 יחידות דיור בעשור הקרוב שיוכלו לגדול ללמעלה מ- 45,000 יחידות בהמשך. תוספת שטחי המסחר שייבנו במסגרת הסכם הגג יקדמו ויפתחו את אשדוד וסביבתה ויסייעו לאלפי זוגות צעירים לממש את חלומם ולקבוע ביתם באזור ביקוש מרכזי. ההסכם, עליו עמלו הצוותים המקצועיים במשרד הבינוי והשיכון ובשיתוף משרד האוצר, מתווסף לתנופת הבנייה המשמעותית וימשיך את מאמצינו לצינון זירת הנדל״ן. ההסכם בעלות כוללת של שישה מיליארד שקלים, הינו ייחודי ומורכב, כולל פתרונות חינוך, תחבורה ותעסוקה ונותן מענה איכותי לכלל המגזרים באשדוד, שהיא עיר משמעותית ומרכזית במדינת ישראל, בעלת מיקום אסטרטגי יוצא דופן. אני גאה על כך שהגענו לרגע הזה״.

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי: "אשדוד, המציינת השנה 60 שנה להקמתה, חותמת על הסכם-גג, עם למעלה מ-30 אלף יחידות דיור חדשות, שיוביל אותנו לְעידַן חדש בתולדותיה. היא זוכה במענה הולם לצרכי הדיור לזוגות צעירים, בשיקום ושדרוג הרובעים הוותיקים, ובתנופת פיתוח כוללת לעיר. ביחד, עם בית החולים, הנמל החדש, פרויקט התחבורה הציבורית, הקמפוס האקדמי, פארק הייטק, קריית הספורט, וטיילת החוף והמלונאות, היא תהפוך תוך עשור למטרופולין כלכלי-חברתי-תרבותי מוביל במדינת ישראל. זו הגשמה אמתית של החזון הציוני".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם