המחבל אשרף נעאלווה, שרצח את קים יחזקאל ז״ל וזיו חג׳בי הי"ד בפיגוע הירי במפעל באזור התעשיה ברקן, הותיר צוואה. בצוואה, שהגיעה לידי חדשות 0404, מציג המחבל הרוצח את מניעיו לביצוע הפיגוע.

עוד עולה מחקירות שונות שבוצעו, כי המחבל ביצע שורה של מעשים אישיים, שעד לרגע כתיבת שורות אלה, משפחתו הקרובה, אינה יודעת עליהם.

המחבל כתב שני דפים שאותרו ע״י כוחותינו בביתו. במכתב, ציין המחבל כי החליט לבצע את הפיגוע כדי להפוך לשהיד, בכך שינקה עצמו מחטאיו.

לחדשות 0404 ולתכנית 'האולפן הפתוח' בערוץ 20 נודע בנוסף כי המחבל הותיר צוואה נוספת בבית חברו וזו מצויה בידי כוחותינו. גם שם הוא מגולל סיפור דומה. המחבל, תכנן את מותו במהלך הפיגוע – כך עולה מהדברים שכתב. הוא לרגע לא האמין שעד לרגע זה הוא יישאר בחיים.

המחבל כתב: ״בשם אללה הרחמן והרחום. אמי, אבי ואחיי – סלחו לי אך איני רואה דרך קרובה מזאת לגן העדן. אללה הוא היחיד שמכיר את הכוונות ומה גלוי ומה נסתר.

מות קדושים מכפר על כלל החטאים. לאחר שהבטחתי כי אעשה משהו זדוני, נפגשתי עם הבחורים, התפתתי לשטן, והחלטתי להקריב את עצמי ככפרה לחטאיי.

סלחו לי בני משפחתי על הבושה שהבאתי לכם בשל מעשייאני מייחל לאללה שישמור עליכם, ישמור עליכם וישמור על הבית בעיניו שלא נעצמות.

אני מבקש ממך אללה כי תקבל אותי למשפחת גן עדן.

חברי, אהוביי, משפחתי, בני עמיאתגעגע אליכם מאדביתנו הנצחי בגן עדן וניפגש שם בעזרת אללה.

חללינו (שהידים) אללה ישמור נשמתכם הטהורה ותגיעו לישועה בקרובבני עמי "האדמה הזו והמקומות הקדושים זקוקים לכם. האסירים מחכים לשחרורם וניצחונם".

בני עזה האיתנים, מילים עוד ייכתבו עליכם ועל איתנותכם, אתם אריותאין דבר על האדמה הזו שיפר את זכויותיכם אין מילים לתאר אתכםסלחו לנו ורחמו עלינו״.

בנוסף, עלה כי המחבל ניהל קשר נסתר עם בת משפחה ועד לרגע זה, המשפחה אינה יודעת על הקשר. האשה, החליטה להפסיק את הקשר והמחבל קיבל את החלטתה באכזבה וכעס גדול.

המחבל אשרף נעאלווה, לא היה מוקף בחברים, בלשון המעטה. הסביבה הקיאה אותו, לאחר שהרבה לריב ולהסתכסך עם רבים מחבריו ואף עם בני משפחתו.

הוא ניסה ללמוד ולעבוד, אך בכל פעם נפלט מהמערכת והחל לחפש עצמו מחדש. כך, התקשה להתמיד בעבודה, כולל עבודתו במקום הפיגוע – במפעל באזור התעשיה ברקן. נעאלווה, יש לציין, כשיר ובריא בנפשו ומודע היטב למעשיו.

המחבל אשרף נעאלווה סבל מדכאון וגורמים בכפר סיפרו על קשריו המיניים גם עם קטינים, שעימם נהג להסתובב, לאחר שהתקשה למצוא מקומו בין חברי גילו.

האולפן הפתוח

האולפן הפתוח