היום (א') התקיים טקס חנוכת אמבולנס לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בחודש ינואר בשנה שעברה בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד ולזכרה של טליה מזרחי עמדי, שנפטרה באותו יום בו נרצח הרב שבח. שבח כזכור, היה מתנדב במחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון וכונן מד"א מצטיין. על האמבולנס, שכבר הספיק לצאת למשימות הצלת חיים, נכתב: "נתרם לתושבי ישראל באהבה והכרת תודה למדינת ישראל".

"מהי בעצם הכוונה לחיות את החיים? מה זה "לעשות חיים" ו"להציל חיים"? מבחינתי לחיות זה היכולת להשאיר פה בעולם משהו גם כשאתה כבר לא תחיה", אמרה אלמנתו יעל. "לחיות זה לאפשר לאחרים חיים. לחיות זה להחיות".

עוד הוסיפה שבח, כי "לחיות גם אומר להרגיש, לפעמים תחושות לא נעימות והכל בשביל שלא רק אני אחיה. אלא בשביל אחרים. בשביל להחיות. אני גאה לומר שרזיאל בעלי חי. וההוכחה לזה היא שאנחנו כאן חיים אותו. ונמשיך כנראה לחיות אותו עוד הרבה שנים".

יעל שבח בטקס חניכת האמבולנס לזכר הרב רזיאל הי"ד

"במקום שבו אויבינו מבקשים לגדוע חיים, אנחנו מבקשים להוסיף חיים"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר במקום כי "זהו מעמד מאוד מרגש הממחיש את הקרב שיש כאן בין חברה המקדשת את החיים והיצירה לבין חברה המקדשת את המוות החידלון והרצח, אנחנו חונכים היום אמבולנס שיציל חיים". דגן הוסיף כי חנוכת האמבולנס הייתה צריכה להתקיים בדיוק לפני שבועיים והיא נדחתה בשל פיגוע הירי באיזור תעשייה ברקן. לדבריו, "מאז אותו יום הספיק האמבולנס לצאת ל 6 נסיעות מצילות חיים בשומרון. אנחנו נמשיך לבנות להציל חיים".

אביו של הרב רזיאל שבח הי"ד דיבר במקום ציין כי הוא: "מתרגש מאוד" ואיחל כי האמבולנס ישמש אך ורק ללידות. "אנחנו מתרגשים להוסיף את האמבולנס הזה לצי של מתנדבים רבים בשומרון", הוסיף סמנכ"ל המבצעים של מד"א, גיל מוסקוביץ'.

הטקס התקיים בנוכחות ראש מועצת שומרון יוסי דגן ובכירי מד"א בהם: סמנכ"ל המבצעים של מד"א גיל מוסקוביץ, מנהל המחלקה הבינלאומית במד"א יוני יוגודובסקי מנהל מרחב ירושלים שלמה פטרובר, ובנוכחות התורמים: משפחת גויכברג ומשפחת פיסקון.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות