סמוך לשעה 4:15 הוזעקו חמישה צוותי כיבוי והצלה לשריפה במבנה חד-קומתי הנמצא בסמוך לכנסייה ברחוב אל-מנסור שבשכונת הר הזיתים. לוחמי האש חדרו אל המבנה שבער בעוצמה רבה ולשונות של אש פרצו מכל פתחיו, והחלו בפעולות כיבוי וסריקות אחר לכודים.

תוך כדי פעולות הכיבוי והסריקה במקום, איתרו הצוותים במבנה, נזירה כבת 80 ללא הכרה, לאחר שנפגעה משאיפת עשן ומהאש וחילצו אותה באופן מיידי לידי כוחות הרפואה, שלמרבה הצער נאלצו לקבוע את מותה.

כמו כן, במהלך פעולות הכיבוי המורכבות, קרסה התקרה של המבנה ולמרבה המזל לא נפגעו לוחמי האש. נסיבות פרוץ השריפה טרם ברורות.

"דווח לנו על שריפה במבנה בשכונת א-טור, הגענו למקום תוך זמן קצר מאוד, והבחנו במבנה בשטח של כנסייה במקום כשהוא בוער בעוצמה אדירה ולשונות אש בגובה של מספר מטרים אופף אותו", רס"ר מוחי עליאן מפקד חילוץ וכיבוי שחדר ראשון למבנה הבוער והוציא את הנזירה.

"גג הרעפים קורס סביבנו, והאש האדירה בוערת בעוצמה לידנו"

"התחלנו בפעולות כיבוי תוך כדי ביצוע סריקות, ובתוך זמן קצר איתרנו נזירה כבת 80 ללא דופק וללא הכרה. תוך כדי שגג הרעפים קורס סביבנו, והאש האדירה בוערת בעוצמה לידנו, חילצנו את האישה המבוגרת, אך לצערנו תוך זמן קצר נמסר לנו מאנשי הרפואה כי היא לא הצליחה לשרוד".

לדברי פאראמדיק מד"א, עקיבא ארליך, "כשהגענו למקום, ראינו עשן סמיך במבנה חד קומתי, הכבאים חילצו אלינו אשה כבת 80 מחוסרת הכרה, עם כ-30% כוויות בדרגה ג' , היא הייתה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה".

אילת כהנא

אילת כהנא