אוטובוס של אגד תעבורה. צילום: Ori~
אוטובוס של אגד תעבורה, ארכיון. צילום: Ori~

אתמול (ראשון) נפגעה תושבת בנימין במהלך נסיעת אוטובוס קו 143 של 'אגד תעבורה' לאחר שהנהג סגר על רגליה את דלתות תא המטען. כך דווח בסוכנות הידיעות TPS.

מ', תושבת הישוב שילה סיפרה ל- TPS כי היא נסעה על האוטובוס מירושלים למחסום חיזמא שם ירדה וביקשה מהנהג לפתוח את תא המטען. במהלך הוצאת המזוודה מתא המטען סגר הנהג את דלתות תא המטען כאשר גופה בפנים ורגליה נעולות בחוץ.

רגליה של מ' נמחצו תחת כובד הדלת ממוגנת הירי, והאוטובוס החל בנסיעה תוך שמ' זועקת מכאב ומנסה ליצור קשר באמצעות הנייד שלה עם מוקד בנימין ומשטרת ישראל. הנהג עצר לבסוף בשער בנימין במרחק של כ-10 ק"מ לאחר שעוברים ושבים הסבו את תשומת ליבו לרגליה הנעולות מחוץ לאוטובוס.

מ' טופלה ע"י צוותי מד"א כשהיא סובלת מחבלות ברגלה ומקשיים ממשיים בהנעת הגפיים התחתונות, ופונתה באמבולנס להמשך טיפול בבית החולים הדסה הר-הצופים.משטרת ישראל תיחקרה את נהג האוטובוס ואיפשרה את המשך נסיעתו על מנת לא לפגוע בזמנם של שאר נוסעי האוטובוס.

מאגד תעבורה נמסר בתגובה: "בעת עצירה בתחנת חיזמה נכנסה נוסעת לתא המטען של האוטובוס מבלי שהדבר הובא לידיעת הנהג וזה המשיך בנסיעה כברת דרך.מבדיקה שנערכה בעקבות המקרה עולה, כי מערכת המניעה שבאוטובוס, אשר נועדה לפתוח את דלת המטען באופן אוטומטי בעת מגע עם מטען או איבר גוף, פועלת כראוי ולכן, ככל הנראה, לא מדובר בכשל טכני אלא בחוסר תקשורת בין הנוסעת והנהג".

עוד נמסר מטעם החברה כי "מדובר באירוע לא נעים ואף מלחיץ ועל כן יש לשבח את תושיית הנוסעת. אגד תעבורה אף תמצא את הדרך להתנצל ולהידבר עמה באופן אישי.אנו מבקשים לנצל את הקשב הציבורי ולהזכיר, כי חל איסור על כניסה לתוך תא המטען של האוטובוס ובמידה והדבר נחוץ, יש לתאם זאת עם הנהג".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20