מכבי תל אביב פיטרה את מאמנה נבן ספאחיה, אחרי שבסוף השבוע האחרון הפסידה 84:78 לקבוצת 'גראן קנאריה' מהאיים הקנריים והמשיכה את פתיחת העונה הגרועה שלה באירופה.

נבן ספאחיה. צילום: אתר אטלנטה הוקס/NBA

 

את המאמן הספרדי יחליף היווני יאנוס ספירופולוס, מאמן אולימפיאקוס לשעבר, אשר פנוי מאחר ומתחילת העונה הוא ללא קבוצה, ניהל משא ומתן מהיר במהלך 24 השעות האחרונות עם הנהלת מכבי תל אביב, שפנתה אליו בעקבות ההפסד האחרון.

המאמן היווני חתם לשנה וחצי, כאשר לפי הסיכום בין הצדדים הוא יצרף עוזר-מאמן מטעמו, שיחליף את גיא גודס שהוחזר לקבוצה על ידי ספאחיה. כמו כן, במידה והצהובים לא יזכו באליפות בישראל, יוכלו לממש את סעיף היציאה ולא לחדש את חוזהו של ספירופולוס לעונה הבאה. זאת לאחר שהושגה פשרה כאשר שכן המאמן לא רצה כלל סעיף יציאה בחוזהו בעוד הקבוצה רצתה שהסעיף יכלול העפלה לשלב הבא ביורוליג, שבמצב הנוכחי נראית כמשימה בלתי אפשרית.

כחלק מהתנאים שסוכמו יקבל המאמן חיזוק של שני שחקנים נוספים לסגל, כאשר במועדון הבהירו כי החיזוק נחות והתכוונו לעשותו בכל מקרה. על פי הדיווחים, שמותיהם של שני מועמדים כבר עלו כחיזוק אפשרי: דריק בראון, ששיחק בשנים האחרונות באנדולו אפס, וגם אוקארו ווייט, ששיחק בNBA עד לאחרונה ונופה מהסגל של קליבלנד.

 

אלון מליק

אלון מליק