שחקני הנבחרת חוגגים מהפך בסמי עופר. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

 

ניצחון ראשון לנבחרת ישראל בכדורגל תחת המאמן האוסטרי אנדי הרצוג: נבחרת ישראל בכדורגל ניצחה הערב (ה') 2:1 את נבחרת סקוטלנד במסגרת המחזור השני של גביע האומות במשחק שהתקיים באיצטדיון סמי עופר בחיפה.

הסקוטים הובילו אחת אפס משער של צ'רלי מולנרו במחצית הראשונה. במחצית השניה הושלם מהפך משער של דור פרץ ושער עצמי של קיראן טיראני הסקוטי.

זה ניצחון בכורה לנבחרת במפעל וניצחון ראשון בעידן של אנדי הרצוג המאמן האוסטרי החדש. הניצחון הערב שומר על הסיכויים של הנבחרת להמשיך לשלב הבא במפעל.

רושם ניצחון ראשון, אנדי הרצוג. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

 

מעבר לניצחון של הנבחרת שלנו היה ניתן להתרשם מכדורגל התקפי ומרשים שהיה כיף לראות וניתן רק לקוות שעידן הרצוג ימשך כך כבר במשחק הקרוב ביום ראשון הקרוב מול נבחרת אלבניה באצטדיון טרנר בבאר שבע.

המשחק נפתח בצורה טובה עבור ישראל אך הנבחרת שלנו לא השכילה לכבוש ואף ספגה שער מפנדל מפוקפק בדקה ה-25. לאחר הפנדל הנבחרת חיפשה את שער השוויון שהגיע שבע דקות מפתיחת המחצית השנייה מרגליו של דור פרץ.

הנבחרת המשיכה ללחוץ ולחפש את השער השני תוך כדי משחק התקפה נאה לעין, השער הגיע דווקא מרגל סקוטית אך לצד הנכון של המגרש אחרי בעיטה של כיאל, 1-2 לישראל. עד לסיום ישראל פספסה כמה מצבים להגדיל את התוצאה אך רושמת 3 נקודות חשובות.

בירם כיאל, מי שאחראי לשער הניצחון: "הניצחון מגיע לקהל שהאמין בנו והגיע למשחק הערב. אני שמח שידעתי לתרגם את היכולת מבריטון למשחק הערב".

המאמן אנדי הרצוג חגג ניצחון ראשון: “אני חושב שהיה לנו משחק מצוין היום, לשחקנים שלי הגיע לנצח. היינו צריכים לעשות החלטות חכמות במחצית. לא הייתי מרוצה כל כך בסוף, מול עשרה שחקנים היינו צריכים לשחק טוב יותר”.

יו"ר ההתאחדות הנכנס, שינו זוארץ: "כל הכבוד על הניצחון, מקווה שתהיה המשכיות".

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש