הדמיית החללית "Parker Solar Probe" שתשוגר לשמש. צילום: ויקיפדיה

 

אחרי שהכריזה על שיגור חללית מיוחדת ש"תיגע בשמש" בקיץ הקרוב, קוראת סוכנות החלל האמריקנית, נאס"א, לציבור לשלוח את שמותיהם שיכנסו לשבב אלקטרוני קטן שיישלח גם הוא אל אטמוספרת השמש "שיש בה תנאי קרינה וחום אכזריים", כך פורסם ב"ynet".

החללית "Parker Solar Probe" תשוגר בקיץ לאטמוספרה של השמש, ותחקור אותה. תומס זורבוקן, ממנהלי המשלחות המדעיות של נאס"א הסביר: "המשימה החדשה תמריא למקום שהאנושות מעולם לא חקרה בעבר. המשימה הזו תענה על שאלות שמדענים מנסים לפתור זה יותר משישה עשורים".

אין זו הפעם הראשונה שנאס"א מציעה לשגר את שמות הציבור הרחב לחלל. בשנת 2014 כמעט 1.4 מיליון בני אדם שלחו את שמם למשימה "אוריון", וכך יהיה גם במשימה "אינסייט" שתמריא בשנה הקרובה למאדים יחד עם כמעט 2.5 מיליון שמות של בני אדם.

מי שיצטרף למשימה הקרובה אל השמש יוכל להדפיס לעצמו גם כרטיס טיסה, ואם יעשו זאת שוב בעתיד יוכלו להדפיס כרטיס דרך "הנוסע המתמיד של נאס"א". שמה של החללית הוא על שם האסטרופיזיקאי פרופ' יוג'ין פרקר בן ה-90 מאוניברסיטת מישיגן, והיא תצטרך להיות עמידה לטמפרטורה בלתי נתפשת של כ-1,400 מעלות צלסיוס. החללית תורכב משכבת פחמן של 12 ס"מ ותטוס במהירות של כ-725 אלף קמ"ש במשימה שתמשך כשבע שנים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם