מנהיג ארגון המדינה האסלמית (דאעש), אבו-בכר אל-בגדדי, נשא אתמול (ג') נאום תבוסה במסגרתו הודה בתבוסת לוחמיו בקרבות האחרונים וקרא להם ולהסתתר באזורים הרריים, ולפוצץ את עצמם במידה ויהיו מותקפים ע״י הצבא העירקי. לפי מקורות, אל-בגדאדי קרא לנאומו "נאום הפרידה״ והוא הופץ בין לוחמי דאעש באזורים בעירק בהם עדיין שולט הארגון.

אל בגדדי - מקום הימצאו נותר בגדר תעלומה. צילום: רויטרס
אל בגדדי – מקום הימצאו נותר בגדר תעלומה. צילום: רויטרס

הנאום כלל הסבר על מצב הארגון, בעקבות התבוסות שנוחל הארגון בלחימה בעירק. עוד דווח מפי מקורות כי מנהיגי דאעש ברחו מאזור נינוה ותל-עפר לעבר שטחי סוריה וכי המנהיגים המקורבים לאל בגדאדי נמצאים בתנועה בגבול עירק-סוריה.לפי התקשורת העירקית, אל בגדדי דחק בחייליו לרוץ ולהסתתר והורה ללוחמי דאעש שהגיעו ממדינות שאינן ערביות, לחזור הביתה או לפוצץ עצמם על מנת לזכות ב-72 הבתולות המובטחות ללוחמי הג'יהאד.

הידיעות על נאום התבוסה, אשר דבר קיומו טרם אושר באופן רשמי, מגיעות על רקע הצלחת הצבא העירקי להשתלט על הדרך הראשית האחרונה במערב מוסול אשר הייתה בשליטת דאעש. מקום הימצאו המדויק של אל-בגדדי נותר בגדר תעלומה, כאשר פעמים רבות התקבלו דיווחים על מותו או פציעתו. בחודש שעבר למשל, דווח כי הוא נפגע באורח קריטי בצפון עירק. לאף אחד מן הדיווחים לא התקבל אישור רשמי.

 

 

רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון