אבי גבאי, היום

 

אבי גבאי עולה למתקפה, הפעם נגד משרד החינוך ו "ההדתה": בכנס שנערך הבוקר (ג') במלון דן פנורמה בתל-אביב תקף יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, את מה שהציג לטענתו כהדתה במערכת החינוך וכפייה דתית. "החופש להרגיש שווה זכויות במדינה – בין אם אתה יהודי או ערבי, חילוני או חרדי, הומו או לסבית, שמאלני או ימני. החופש לדעת שהדמוקרטיה פה תהיה חזקה גם בעתיד".

גבאי השתלח גם בבנות השירות הלאומי: "החופש לשלוח את הילדים שלך לבית הספר ולא לחשוש שבת שירות לאומי תלמד אותם ש'ההורים החילונים שלהם פחות טובים ממה שצריך'. החופש להתחתן בלי לעבור דרך בלנית וטקסים שאתה לא מאמין בהם. אבל בשביל זה כמובן צריך לנצח בחירות. צריך שאנשים יחזרו להאמין שאנחנו צודקים אבל יותר מזה יחזרו לרצות לנצח. להתמקד בניצחון ולא ברטוריקה. לחזור למפלגות גדולות".

גבאי הוסיף ואמר: "זה לא דור חמוץ ולא מתלונן אבל זה דור שרואה את הסטטיסטיקות הכלכליות ולא מבין למה זה לא משפיע על החיים האישיים שלו. למה הוא לא חלק מהעניין שנקרא ההצלחה הכלכלית של מדינת ישראל:. הצעירים והצעירות האלה לא מצליחים להתמודד עם יוקר המחיה, עם מחירי הדיור ועם המחיר הכלכלי הבלתי ייאמן של גידול ילדים. אני ממוקד בהם. בלדאוג להם. התכניות שלנו לדיור, יוקר מחיה, צמיחה של המשק והשכר בו נועדו לתת להם אוויר. לתת להם תקווה ולשחרר רבים מהם מהצורך לקבל סיוע מההורים".

"גבאי מכר את נשמתו"

מזכ"ל האיחוד הלאומי, אופיר סופר, אמר בתגובה כי "אבי גבאי מכר את נשמתו לערכי השמאל ותנועת העבודה המתרסקת. אבותיו ודאי היו מתביישים בו והם מתהפכים בקבריהם לאור הניתוק שלו מהמסורת. אני מתקשה לראות אותו מתאושש ממצבו הנואש. חזון השנאה והניתוק שלו מהיהדות מעיד על אובדן דרך מוחלט".

"צר לנו שיושב ראש מפלגה שותף לקמפיינים שקריים של הדתה ופילוג. בנות השירות הלאומי הם חוד החנית של ההתנדבות במדינת ישראל ומהוות מקור של גאווה ואחדות נמשיך לפעול לחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל ונפעל בכל הכח לעצור את יוזמת גבאי להפיכת המדינה לכל אזרחיה", הוסיף סופר.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20