יו"ר מרצ זהבה גלאון השתתפה היום (ה') בהפגנה של ארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו' במחאה על "גרירת הרגליים" בהריסת בתי תושבי נתיב האבות שבגוש עציון. למרות שלא הוכחה בעלותם על הקרקע של הפלסטינים שהביא הארגון, בחרה חברת הכנסת להאשים את התושבים שעומדים לאבד את בתיהם בגזילה. "אנחנו רואים כאן חבורה של מתנחלים, גנבים שחמסו את הקרקע, לא שילמו עליה גרוש ומעיזים להטיף לנו מוסר", אמרה. לדבריה, "לא יכול להיות שצעד-אחר-צעד המדינה גונבת אדמות פרטיות של פלסטינים".

על פי פסק הדין שניתן בבג"ץ, הממשלה התחייבה לפנות את 15 הבתים בשכונה עד ה-6 למרץ, אולם טרם נמצא פתרון דיור חלופי לתושבים שיפונו. ב'שלום עכשיו' החליטו לא לחכות שלושה שבועות. "באנו לכאן כדי למחות על ההתמהמהות של ההליכים", אמרה גלאון.

צילום: מטה מאבק נתיב האבות

אל מול מפגיני 'שלום עכשיו' התייצבו תושבי נתיב האבות וחברי תנועת 'אם תרצו' שנשאו שלטים על עליהם נכתב "גירוש יהודים בכסף גרמני", בעקבות דוח הארגון שחשף את מעורבות הממשלות הזרות בעתירות ארגוני השמאל הקיצוני, שזכו להון עתק ממשלות אירופאיות והובילו להחלטה על הריסת השכונה בנתיב האבות.

"נתיב האבות הוא דוגמה מובהקת לפעילותם החתרנית של ארגונים ישראלים אשר במימון ממשלות זרות, הורסים את ההתיישבות הציונית ביהודה ושומרון", אמר בתגובה אלון שוורצר מ'אם תרצו'. "תנועת 'שלום עכשיו' קיבלה בשנים האחרונות מעל 18 מיליון ש"ח ממשלות אירופה ומבול העתירות לבג"ץ נגד הישוב הוא אחת התוצאות לכך".

"גירוש יהודים בכסף גרמני". צילום: 'אם תרצו'

 

שוורצר הדגיש כי "מימון של ממשלות זרות לא מושקע רק בארגונים הפועלים מבפנים להריסת ההתיישבות, אלא גם כולל תמיכה בארגונים התומכים בחרם, בהגנה משפטית על מחבלים, ולפעילות נגד חיילי צה"ל. המאבק על עתידה של ישראל צריך להתנהל בוויכוח פנים ישראלי ולא על ידי חתרנות אנטי ציונית ואנטי דמוקרטית. אנו פונים לממשלת ישראל להעביר באופן מיידי חקיקה שתשים סוף לבחישה הזרה בענייניה הפנימיים של ישראל."

על פי דיווח 'חדשות 2', ביום שני הקרוב צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את סיעות הקואליציה בניסיון לאשר תקציב למציאת פתרון דיור חלופי לתושבים.

מתיישבי נתיב האבות מפגינים מול פעילי 'שלום עכשיו'. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

 

בתגובה לדבריה של גלאון, צייץ ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בחשבון הטוויטר שלו: "אם אתם כבר שם בשביל להגן על שלטון החוק, לא הרחק משם, בהר חברון, קמה עיר בדואית בלתי חוקית על אדמות מדינה. נשמח שתקפצו לסייע בשמירה על שלטון החוק".

ההכנות להרס נתיב האבות, היום. צילום: גרשון אליסון, פלאש 90
הדחפורים בנתיב האבות. צילום: פלאש 90
מתחם הנגריה בנתיב האבות בבוקר הפינוי 29 נובמבר 2017. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות