לאחר שעתירתו לבית הדין המפלגתי נדחתה, הסיר היום (ה') בנימין לאשקר, אחד משלושת המתמודדים על משבצת העולים בפריימריז ל'ליכוד', את מועמדתו. זאת לאחר שבשבוע שעבר החליט מרכז הליכוד לאפשר לחבר כנסת מכהן מתוקף שריון זה, שזו הקדנציה הראשונה שלו, להתמודד פעם נוספת במקום ה-28 ברשימת המפלגה לכנסת.

"לצערי, לאחר לבטים רבים, החלטתי לפרוש מהמירוץ לכנסת ה-21 במפלגת הליכוד", הוא הודיע. "ישנם גורמים במפלגה שהחליטו 'לתפור' – על חשבון מתפקדיהּ – תיק שלם כדי שח"כ נגוסה מכהן ירוץ שנית על אותה משבצת וגם ינצח אותה", הסביר את החלטתו.

ח"כ נגוסה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לדברי לאשקר, "חבל שחברי המרכז, שמתלוננים רבות לאורך השנים האחרונות על איבוד כוחם במפלגה, בחרו לתת לאותם גורמים יותר כוח לפעול ולהרוס את הדמוקרטיה במפלגה".

עם זאת, הוא הוסיף: "אני פורש אך לא מוותר! אמשיך להילחם על מפלגת הליכוד כמפלגת חירות לאומית וליברלית. מקווה מאד שהבוחרים יתנו את הדין על ההחלטה הבזויה בפריימריז הקרובים".

בית הדין של התנועה אמנם קיבל את עתירתו, יחד עם מתמודדים אחרים במשבצת העולים, לפיה החרגת ההתמודדות של ח"כ אברהם נגוסה מהכלל המקובל יוצרת יתרון בולט ובלתי-הוגן לטובתו, וקבע כי הצעה זו תוחרג משאר המתווה שהציע ראש הממשלה נתניהו וכי תתקיים על כך הצבעה נפרדת – אולם לבסוף הצעתו הנפרדת של ראש הממשלה אושרה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20