יוגה הינו אימון גופני משולב עם פילוסופיה רוחנית. ניתן למצוא בכל רחבי הארץ גרסות שונות המיועדות לקהל רחב, כגון, נשים, גברים, מבוגרים וצעירים. פעילות זו חשובה לבריאות הנפש והגוף ומסיבה זו עם השנים היא נהייתה נפוצה ופופולרית מאוד. על מנת להבין היטב את תופעה זו, נסביר במאמר זה, מהן היתרונות של שיעורי יוגה ואילו שיטות חדשניות קיימות.  

היתרונות של שיעורי יוגה

כפי שנאמר, ניתן למצוא שיעורי אלו בכל רחבי הארץ, כן אם מדובר בשיעורי יוגה בירושלים או בצפון הארץ וכדומה. שיעורי יוגה הינם מאוד נפוצים וקהל רחב נהנים מזמן שיעורים אלו. על מנת להבין היטב את תופעה זו, ניתן לברר מהן היתרונות הקיימים:

  • התרגילים הרבים במסגרת יוגה עוזרים להפחית את רמת הלחץ, קצב הלב ולחץ הדם. יוגה הינה פעילות גופנית רגועה במיוחד, הכוללת תרגילים אטיים ולעיתים ניתן לשמוע מנגינות רגועות בזמן השיעור.
  • שיעורי יוגה מחזקים את מערכת החיסונית, כך שאדם אשר מבצע באופן קבוע תרגילי אלו מרגיש בריא וחזק יותר.  
  • אימון גופני זה אינו משפיע רק על גוף האדם, אלא גם על נפשו. שיעורים אלו משפרים את הקשרים עם קרובי משפחה, חברים או זרים שניתן לפגוש ברחוב או בעבודה וכדומה. יוגה מראים את רמת הביטחון של האדם ומאפשר לתקשר באופן יותר בריא ונכון עם אנשים אחרים.
  • כאשר מתרגלים זמן רב את תרגילי יוגה, הגוף לומד להיות מרוכז וסבלני יותר. כך, אנשים המבצעים תרגילים קשובים יותר במהלך היום, עבור מתלות שונות.
  • יוגה משפרת את רמת הכוח הפיזי של הגוף, בנוסף הוא עוזר לשמור על תזונה בריאה ונכונה.

ויג'נאנה יוגה

שיעורי יוגה כוללים גם מגוון של תרגילים, לדוגמא ויג'נאנה יוגה. תרגיל זה הינו שילוב של כמה אימונים מסוימים, כגון, אימון בישיבה, אימוני נשימה ועוד. זוהי שיטת חדשנית מאוד נפוצה ופופולרית בעולם היוגה.

שיעורי יוגה בארץ

ניתן למצוא שיעורי יוגה בירושלים אצל חברת פנימה, סטודיו למחול תנועה ויוגה. סטודיו ייחודי זה  הוקם בשנת 2018, והוא מעניק שיעורים מגוונים בירושלים והסביבה. חברה זו מספקת את השיעורים באמצעות מורים מקצועניים עם ניסיון רב בתחום זה. הסטודיו הופך לשיעורי יוגה לחוויה נעימה, בריאה וזורמת עבור הלקוחות שלה.

הכתבה הופקה בשיתוף פעולה עם מקומונט ירושלים – חדשות ירושלים היום.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20