ברקע הדיווחים על המתווה המסתמן מול חמאס, שיגרו היום (שישי) בני משפחתו של סמ"ר אורון שאול הי"ד מכתב מחאה חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו וחברי הקבינט המדיני ביטחוני.

סמ"ר אורון שאול הי"ד. צילום: פלאש 90

 

משפחתו של אורון כתבה:

"לכבוד ראש הממשלה וחברי הקיבנט מדיני בטחוני.

אנו פונים אליכם בשעה גורלית זו, ערב התכנסות הקבינט שאמור לדון לקבל החלטות בנושא ההסדרה בעזה (הודנא).

נקדים ונאמר כל הסכם שלא יכלול את השבת אורון הדר מנגיסטו ושאר האזרחים לא יהיה שווה את הנייר שהוא חתום עליו או לחילופין את ההבנות וההבטחות בע"פ שהתקבלו. זיכרו כל זאת יחזור אלינו כבומרנג.

על מנת שלהסכם יהיה תוקף מעשי ומוסרי הסעיף הראשון חייב להיות שחרור בנינו רק כך ההסכם יהיה חזק וראוי. הסכם שלא יכלול את השבת בנינו משול לבניית בניין רב קומות ללא יסודות. בנינו הם לב ליבו ועמוד התווך של ההסכם.

הסכם ללא השבת בנינו הוא הסכם כניעה שמעיד ויעיד על חולשתה של מדינתנו, הדבר ייתן כוח בידי אויבנו להפר את ההסכם מעת לעת (טיפטופים) ללא חת. ברשותכם אנו פונים לתושבי מדינת ישראל בכלל ולתושבי עוטף עזה בפרט בנינו יצאו להגן עליכם בנפשם ובגופם, להם היה את האומץ והגבורה על כן אתם נדרשים בתוקף המוסר והמצפון להתנגד להסכם שיפקיר את בנינו.

הגם שאם הוא לא יכלול את בנינו סופו של ההסכם הוא לכליה. הסכם ללא השבת בנינו לא יביא לשקט ורגיעה לה אנו מייחלים.

אדוני ראש הממשלה אתה ואנחנו יודעים את האמת לו פעלתם במצפון נקי ולב טהור וללא שיקולים זרים כגון אלקטורט ואג'נדה פוליטית מזמן בנינו היו שבים לביתם למולדתם. לסיום נאמר באופן חד משמעי לו הדבר היה תלוי במערכת הביטחון בנינו היו מזמן כבר בבית.

הפקרת חיילינו ואזרחינו אות קלון היא למדינת ישראל.

משפחת שאול".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20