נתונים למסע לחצים מצד חמאס. ד"ר לאה ופרופ' שמחה גולדין. צילום: פלאש 90
ד"ר לאה ופרופ' שמחה גולדין. צילום: פלאש 90

 

בעקבות תשובת המדינה לבג"צ שהגישה משפחת גולדין, הוציאה המשפחה הודעת תגובה בה הצהירה: "ממשלת ישראל לא מפעילה שום לחץ על חמאס וממשיכה להפקיר את חיילי צה״ל״.

בני המשפחה אמרו כי תשובתה של מדינת ישראל לבג״צ שהגישו, חושפת לעיני כל את רשלנות וחוסר העשייה של הממשלה בהשבת החיילים סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין המוחזקים בידי חמאס בעזה וכי היא מוכיחה כי החלטות הקבינט המדיני-בטחוני אינן מיושמות באופן שחייב להטריד כל אזרח ישראלי.

במסגרת התשובה לבג״צ, מדווחת הממשלה כי היא ממשיכה לאפשר כניסה הומניטארית מסודרת של אנשי חמאס ומשפחותיהן מרצועת עזה לישראל. דבר זה נוגד באופן מוחלט את החלטת הקבינט.

גם ביקורי המשפחות של אסירי חמאס בבתי הסוהר בישראל נמשכים כמעט ללא מפריע, ומהתשובה לבג״צ עולה כי בכל שנת 2016 התקיימו 191 ביקורי משפחות אצל 108 אסירי חמאס מעזה בבתי הכלא בישראל ולעומת זאת עד למועד מתן התשובה (19 בנובמבר) התבצעו 156 ביקורים בשנת 2017.

גם בסוגיית השבת גופות מחבלים בחרה ממשלת ישראל בטקטיקת ההתחמקות והיא ממשיכה להשיב גופות טרוריסטים ליד החמאס.

על רקע הגשת תשובת המדינה ציינו במשפחת גולדין ״ראש הממשלה ושרי הקבינט צריכים להתבייש על חוסר יכולתם ליישם ולבצע את ההחלטות שקיבלו בעצמם לאחר שביצעו עבודה מסודרת יחד עם הגורמים המקצועיים הרלוונטיים. תדע כל אם עבריה כי ממשלת ישראל בראשות נתניהו לא מפעילה שום לחץ על חמאס וממשיכה להפקיר את חיילי צה״ל בידי האויב״.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון