ד"ר לאה ופרופ' שמחה גולדין. צילום: פלאש 90
ד"ר לאה ופרופ' שמחה גולדין. צילום: פלאש 90

היועצים המשפטיים של משפחת גולדין, פרופ׳ אביעד הכהן ועו״ד עודד סבוראי, יחד עם הקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפט, הגישו היום (א') לבג״ץ בקשה לקיום דיון על רקע תשובת המדינה לעתירת המשפחה.

בבקשת משפחת החלל הדר גולדין הי"ד נכתב כי תגובת המדינה כללה "עובדות חדשות שנודעו לעותרים לראשונה, ונאמרו דברים עמומים ביותר, שמצדיקים דיון ומתן צו ביניים".

לטענת המשפחה, המדינה הודתה בתגובתה כי היא אינה מיישמת את החלטות הקבינט המדיני-בטחוני. "קיים הבדל מהותי בין החלטת הקבינט, לבין המדיניות בפועל. המדיניות הנהוגה כיום היא לבכירי חמאס ובני משפחותיהם. ההבדל ברור, וזאת מעבר לניסוח המעורפל, שלא ברור ממנו כלל מי מוגדר על ידי המדינה כבכיר חמאס", נכתב בבקשה.

"למרבה הצער קשה להשתחרר מהרושם כי המדינה ביקשה בתגובתה להסוות פער מהותי זה בין החלטת הקבינט לבין המדיניות".

כזכור, משפחת גולדין עתרה לבג"ץ בדרישה כי ראש הממשלה נתניהו ושרי הקבינט המדיני-בטחוני יישמו את ההחלטות הקבינט מינואר 2017 שהתקבלו בכובד ראש לאחר עבודת מטה.

בין היתר דורשת המשפחה להפעיל לחץ אפקטיבי על חמאס תוך הפסקת ביקורי המשפחות של אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל ופגיעה בתנאי האסירים, הפסקה מוחלטת החזרת גופות מחבלים של אנשי חמאס או מזוהי הארגון ומניעת ביקורים הומניטאריים של אנשי חמאס מעזה בישראל.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון