גלעד ארדן, השר לביטחון פנים ועניינים אסטרטגים, החל ביוזמה לפיה משלחות ייצוגיות מארה"ב וממדינות אירופה יסיירו בשטחי המולדת המשוחררים ביהודה ושומרון.

חברי המשלחת יכילו חברי פרלמנט, מובילי דעת קהל ופעילים חברתיים מחו"ל. מטרת המסע היא להציג את האמת על המתרחש בשטחים המשוחררים ביחס למה שמוצג ע"י פעילי השמאל הקיצוני המדברים בגנותם של כוחותינו.

"ארגון בזוי". השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90
השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90

כמו כן, יוזמה המסע יגייסו אנשי הסברה שיפריכו את מסע השקרים והדה לגיטמציה של ארגון ה-BDS. בתוך כך, חברי המשלחת יקבלו הסבר על החשיבות האסטרטגית, החברתית והצבאית של השטחים המשוחררים ביו"ש.

הפעילות תתרחש על רקע היוזמה של המשרד לעניינים אסטרטגים לייצר שיתוף פעולה עם גורמים בין לאומיים. במקביל, המועצה האזורית שומרון לוקחת חלק פעיל ביוזמה.

השר ארדן אמר: יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. לצערי מדינות שונות מסמנות גבולות וירטואלים בתוך ישראל, כפי שניתן לראות ביוזמות סימון המוצרים ובקריאה להחרים מוצרי התנחלויות. כמי שאמון על המאבק בחרם החלטתי לסייע להתיישבות במאבק הצודק הזה ולהציג את החיים הנורמטיביים והדו-קיום שמתקיים באיזור על רקע מסע ההשחרה המתמשך שמתקיים נגד ההתיישבות על ידי אירגוני החרם".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הביע שביעות רצון מהיזמה:  "אי אפשר להפריז בערך שיתוף הפעולה הזה. מזה שנים המועצה האזורית שומרון פועלת בחזית ההסברה בעולם בדגש על ארה"ב ואירופה בכדי להביא את הפנים האמיתיות של השומרון בפני קובעי מדיניות, ללא מתווכים. אנחנו למדנו במהלך השנים שהאויב האמיתי של ההתיישבות הוא הבורות. לכן בנינו מערך שיארח ויקלוט קובעי מדיניות ומובילי דעת קהל מרחבי העולם בשומרון. הגיע הזמן שסיור בשומרון יהפוך לחלק בלתי נפרד של כל סיור רשמי של דיפלומט בישראל. לא ייתכן שפוליטיקאים ידברו על ההתיישבות וינסו "לפתור את הסכסוך" אך לא יגיעו לראות את המציאות בעיניים".

 

אלעד שור

אלעד שור