נערה מחלקת את "רביעיות ביהמ"ש העליון" בכנסת במסגרת קמפיין "משחק מכור"

חילקו משחק "רביעיות בג"ץ" בכנסת ונעצרו: צעירים תושבי בנימין חילקו לח"כים משחק קלפים "רביעיות" במחאה על התנהלות ביהמ"ש העליון בנוגע לחוק ההסדרה – ונעצרו ע"י משמר הכנסת.

כזכור, מטרת החוק היא למנוע הריסת בתי אזרחים ישראלים ביו"ש שלא הוסדרו או שנבנו על קרקע של ערבים.

במסגרת קמפיין "משחק מכור", הגיעו הנערים והנערות תושבי בנימן לכנסת, עברו בין לשכות הח"כים וחילקו להם קלפי "רביעיות בג"ץ". לאחר כחצי שעה נעצרו בני הנוער על ידי משמר הכנסת ככל הנראה עקב תלונה שהגיעה מאחת הלשכות.

הצעירים הובלו לקומת הממשלה לשם הגיע מוביל חוק ההסדרה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שהזמין את הנערים במטרה לאפשר להם להביע בפני חברי הכנסת את עמדתם. בתום חילופי דברים בין חה"כ ומשמר הכנסת הוצאו הנערים אל מחוץ למשכן.

ח"כ סמוטריץ' הצהיר בפני אנשי המשמר כי מדובר בקופסת משחק המביע עמדה לגיטימית ולא בחומר מחאתי ופוליטי ועל כן ימשיכו הוא ואנשיו לחלק את המשחקים לחברי הכנסת בימים הקרובים במטרה לסייע לנערים להעביר את עמדתם לנבחרי הציבור.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' ובני הנוער שחילקו קלפי מחאה נגד פסיקות ביהמ"ש העליון

 

"אקט מסוכן של סתימת פיות"

הפעילות היא חלק מקמפיין של "ועד המתיישבים למען חוק ההסדרה". לדברי הארגון, ההתנהלות בדיונים אודות החוק בבג"ץ מעידים כי "גם בפסיקה זאת האג׳נדה שלטת והמשחק מכור". לטענתם, "מעצר הנערים אשר נראה על פניו כפעולה פוליטית וכאקט מסוכן של סתימת פיות, מצביע על כך שגם במקרה זה המשחק מכור".

מאור, אחת הנערות שנעצרו, אמרה: "הגענו נוער עפרה לכנסת על מנת לחלק משחקים בנושא חוק ההסדרה כדי לעורר את חברי הכנסת למודעות בנושא. ופתאום משמר הכנסת התנפלו עלינו, עצרו אותנו ולקחו אותנו. לאחר מכן הובלנו לחדרו של ח"כ סמוטריץ' להמתין עד אשר הובלנו החוצה.

ח״כ בצלאל סמוטריץ' אמר: "בממלכת הדמוקרטיה, כנסת ישראל, לא מאפשרים לנוער שבתיהם בסכנת הריסה לפעול ולהביע מחאה. בעיקר עצוב. אפעל לשינוי הנוהל המקומם הזה ואפעל להנגיש את הכנסת לאזרחי ישראל ולאפשר להם להביע את מצוקותיהם בפני נבחרי הציבור".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20