זו השנה השלישית ברציפות שמשחק העונה יפגיש בין מכבי ת"א להפועל ב"ש. בשנתיים הקודמות זה נגמר בנוק אאוט צהוב, אבל עושה רושם שדווקא העונה הרוח נושבת לכיוון הנגב, כאשר בפעם הראשונה תגיע הפועל ב"ש למפגש הפסגה עם הצהובים כאשר היא מדורגת 3 נקודות מעליהם.

שתי הקבוצות נמצאות בעמדה לא מוכרת. עושה רשום שלא מדובר במקריות. ברק בכר שהחליף בקיץ את אלישע לוי שכשל באותו שלב בדיו בשנתיים האחרונות שדרג את הסגל לא רק מהבחינה של 4 שחקני רכש משמעותיים חדשים, אלא בעיקר בתפיסה טכנולוגית כשהוא נעזר בשיטות אימון מתקדמות.

עושה רושם שעד עתה ההשפעה ניכרת על קבוצתו שכן עד עכשיו הפועל ב"ש עושה את קפיצת המדרגה משנים קודמות ונותנת פייט לאלופה.עניין זה עשוי להיות בעוכריהם של הבאר שבעים, הנמצאים כאמור בעמדה לא מוכרת.

אך גם הקבוצה מקרית שלום לא בעמדה מוכרת לה. מה לא נאמר על סיום המשחק בדוחא בין בני סכנין למכבי ת"א בשבוע שעבר? עושה רושם שהצהובים כמעט ולא התעסקו בכדורגל בשבוע שחלף שכן את עניין הכדורגל החליפו ענייני המשמעת. הצהובים מגיעים לאחר שבוע חם עם 2 משחקים לא פשוטים מול בני סכנין כאשר היא נמצאת עם הגב אל הקיר.

העיסוק העיקרי של הצהובים בשבוע האחרון. צילום: פלאש 90
העיסוק העיקרי של הצהובים בשבוע האחרון. צילום: פלאש 90

לא מדובר במצב רגיל אצל הצהובים שכן בפעם הראשונה בעידן ג'ורדי קרויף הם נמצאים במצב של לחץ. הם כמו אריה פצוע וכמו שהקלישאה אומרת שחיה פצועה היא הכי מסוכנת.

למטבע יש שני צדדים, מצד אחד הר הגעש הזה יכול להתפרץ מחר, הרי מכבי ת"א מרגישה שכל הליגה נגדם ודבר זה יכול לגרום להם להתלכד ולהפגין משחק שיא.

מצד שני, הראש של השחקנים לא עסק כמעט בכדורגל בשבוע האחרון ואי אפשר לדעת באיזה מצב רוח וחשק הם יגיעו, אי הבקעת שער מוקדם יכולה לגרום ללחץ באצטדיון בלומפילד מצד 13,000 האוהדים שילחיצו את השחקנים בצהוב.

עניין זה תלוי לא רק במכבי ת"א אלא בעיקר בהפועל ב"ש, באיזו מטרה הם יבואו למשחק? להתגונן ולצאת למתפרצות או ללחוץ את האלופה בשטח שלה? דבר אותו כבר עשו במפגש השני העונה בין הקבוצות בבלומפילד וגם ניצחו את הצהובים 2-1.

הפועל ב"ש יודעת שהיא נמצאת במצב בו לא היו כבר 40 שנה, במרחק התעלות קטן מהיסטוריה, כדי שמצב זה יישאר גם אחרי המשחק הם צריכים לשלוט במרכז השדה ולא לתת חופש לשחקני מכבי ת"א.

אחרי כ"כ הרבה שנים יש הרגשה שהגלגל עומד להסתובב, אם זה באמת יקרה נדע כנראה רק בעוד 360 דקות, אבל הערב הגיע הרגע להצהרת כוונות.

20 News

20 News