משה חוגג רכש היום (ב') את בית"ר בסכום של 26 מיליון שקלים לאחר שאמש הציב אולטימטום בן 24 שעות לאלי טביב. 18 מיליון ילכו לכיס של טביב ועוד כ-8 מיליון שקלים לכיסוי חובות הקבוצה. חוגג הספיק להגיע לכותל עטוף בצעיף של בית"ר ירושלים.

משה חוגג, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

טביב לא יוצא מופסד לאחר שרכש את הקבוצה בסכום של כ-12 מיליון שקלים לפני 5 שנים מידי עמותת האוהדים של בית"ר.

"אני שמח ונרגש לבשר על חתימת העסקה. "יש לי חזון שמטרתו להצעיד את בית"ר ירושלים לדרך חדשה", אמר חוגג. "אני מאמין בקבוצה וביכולותיה ובכוונתי לפתח את המועדון ולקחת אותו לשיאים חדשים".

"ראיתי חשיבות רבה בחתימה על העסקה טרם פתיחת העונה על מנת שנוכל לפתוח אותה כמו שצריך. אני רוצה להודות לאלי טביב על משא ומתן קצר ויעיל. אני מקבל לידי קבוצה במצב בריא וטוב מידי אדם שאכפת לו ואוהב את הקבוצה ואני שמח ומודה לו על כך", הוסיף.

טביב מצידו אמר: “לא חשבתי שאפגוש בן אדם מדהים מכל הבחינות, איש עסקים מצליח. אם ייתנו לו כתף יוכל להצעיד את בית”ר להישגים”.

אלי טביב. צילום: פלאש 90

 

נציג הבעלים לשעבר אלי אוחנה נפגש היום עם חוגג ויישאר ככל הנראה בתפקיד בכיר בקבוצה.

לאור הרכישה של משה חוגג הקשר עידן ורד ישאר בקבוצה ולא ימכר למכבי חיפה. בגזרת החיזוק, הבלם טל בן חיים סיכם בקבוצה ויגיע מחר לאימון בכורה בבית וגן, הקשר מאור בוזגלו שמחלים מפציעה קשה ונחשב קרוב לחוגג עשוי להצטרף בקרוב לבית"ר.

מועמדים נוספים שהוזכרו, החלוץ ערן לוי שאינו רצוי במכבי נתניה והמגן ההונגרי מיחאי קורהוט שהפועל באר שבע מחפשת קבוצה עבורו. בצוות המקצועי לא צפויים שינויים והמאמן גיא לוזון שחשש ממכירת שחקנים יזכה לקבל דווקא שחקני חיזוק שיעלו את רף הציפיות.

ראש העיר ניר ברקת מיהר לברך וכך גם המועמדים לראשות עיריית ירושלים. "מברך את משה חוגג על השלמת העסקה, עבורי זה יום חג כבית"רי וירושלמי מלידה, יאללה בית"ר",מסר עופר ברקוביץ'.

השר זאב אלקין אמר: "בית"ר הסמל והגאווה של ירושלים, מגיע לנו שבית"ר תחזור לגדולתה ותחזיר את האליפות לבירה". והמועמד משה ליאון בירך: "זהו יום חג למאות אלפי האוהדים של בית"ר ירושלים. בית"ר ירושלים היא סמל ירושלמי ומקור לגאווה לכולנו – וכראש העיר אפעל ככל שביכולתי לסייע למועדון".

מי אתה משה חוגג?

עד לשבוע שעבר, עת הציע לרכוש את הקבוצה, היה חוגג בן ה-37 אלמוני. חוגג הוא יזם הייטק שאת עיקר הונו המוערך במאות מליוני שקלים עשה במספר אקזיטים. הוא מרבה לסחור במטבעות דיגיטליים ובחודש שעבר רכש בית בכפר שמריהו בכ-70 מליון שקלים ש-15% ממנו נקנו במטבע הביטקויין.

חברת "מובלי" שהייתה בבעלותו והתחרתה בסנאפצ'ט ואינסטגרם עד לסגירתה הייתה הספונסרית הראשית של קבוצת הפועל באר שבע אותה אהד בילדותו. כך גם היה עם חברת גט סטוקס שבבעלותו. חוגג היה מיוזמי טלפון נייד שמשמש את סוחרי המטבעות הדיגיטליים. בין הפרזנטורים של החברה ליאונל מסי וליאונרדו דיקפריו.

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש