משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים, התארח בתכנית 'אופירה וברקוביץ' לשיחה על כסף וכדורגל, והתייחס בין היתר לסוגייה הנפיצה של החתמת שחקן מוסלמי במועדון הכדורגל הירושלמי.

חוגג השיב בפתיחות לשאלות אודות העסקים שלו ואפילו אפשר הצצה לחשבון הבנק שלו.

"הנושא הוא מאוד פשוט – אני איש עסקים שעשה ועושה הרבה מאוד דברים", הסביר בתשובה לשאלה על המסתוריות שאופפת את עסקיו. "אחד שנכשל הרבה, אבל גם הצלחתי לא מעט והנה אני יושב פה היום. ואם אני אתרסק, אז מה קרה? אם אחשוש אז אף פעם לא אנסה ואף פעם לא אצליח. אני לא מהמר, אבל אני אחד שלוקח סיכונים. אני לא ברולטה, אבל אני מנהל סיכונים ולא חושש לקחת אותם. אני יוזם בעסקים שלי ולא מפחד".

כשנשאל האם הוא יודע כמה כסף יש לו בחשבון הבנק, השיב: "בטח שאני יודע כמה כסף יש לי. ודאי שאני יכול למשוך עכשיו עשרה מיליון שקל מהבנק. אני לא מיליארדר. לשאלתך ברקו, כן, אם אתה צריך הלוואה של מיליון שקלים, אתה מוזמן לפנות אליי אחר כך".

יציע אוהדי בית"ר. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

ככל שהדברים נוגעים לעונה הלא מוצלחת עד כה של קבוצתו – בית"ר ירושלים – אמר חוגג:

"קניתי את בית"ר דווקא בגלל שינוי חברתי. אני תורם עוד מהימים שאין לי. ישבתי וחשבתי איך אני נותן תרומה משמעותית ולא מתחיל להסתבך פרטנית. דיברתי עם משפחת ברקת, שעשתה שינוי חברתי מאוד יפה בבאר שבע, והסתכלתי על ירושלים. אני מאוד מחובר לדת ולמדינה והתדמית של בית"ר הייתה בוא נגיד לא הכי טובה. אם אני מצליח לעשות שינוי בקבוצה כזו מיוחדת, אז עשיתי משהו גדול".

משה חוגג עם יו"ר בית"ר ירושלים אלי אוחנה. צילום: יונתן סינדל – פלאש 90

 

חוגג לא חושב שנכשל מקצועית וממשי להאמין בקבוצה ובמנהלים שלה. "בית"ר ירושלים לא נכשלה, היא בתהליך בנייה והאוהדים מעריכים את הדרך. על הטבלה מסתכלים בסוף העונה. כסף סופרים במדרגות. אני לא מתרגש. לא באתי לבית"ר לשנה. בעזרת השם, אני מאוד אשמח, הלוואי שאהיה כמו יעקב שחר. אני מעורב בקטע המקצועי וזה אומר שיש דברים שאני רוצה לראות. אני רוצה כדורגל שמח. אני לא אומר למאמן איך לעשות את זה, אלא מסביר לו מה החזון שלי".

באשר לאפשרות עתידית לצירוף שחקן ערבי לקבוצה, ענה חוגג: "יהיה. אני רוצה את זה בשלבים. בעזרת השם יהיה בעידן שלי שחקן ערבי מוסלמי בבית"ר ירושלים".

לינור בר-אל

לינור בר-אל