ג'עפרי פרח, צילום מסך: יוטיוב, שתיל. יונה יהב: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ניצב לימינו של ג'עפר פרח ומפלגת חד"ש. עוד לפני שהמחלקה לחקירות שוטרים סיימה את חקירתה בנוגע לנסיבות פציעתו של פרח בהפגנה שנערכה לפני שלושה שבועות בחיפה.

בשבוע שעבר ביקר יהב את פרח בביתו, ומאוחר יותר שיגר מכתב למזכיר תנועת חד"ש בחיפה, רג'א זעאתרה. כך כותב יהב: "אני מחוייב לחופש הביטוי בעירנו המשותפת חיפה.בכל תקופת כהונתי היה נר לרגלי להגן על חופש הביטוי וההפגנה בעיר ומעולם לא עשיתי דה-לגיטימציה למשתתפים במחאות חוקיות ולגיטימיות. אינני מצדיק בשום אופן אלימות של המשטרה או של כל גורם אחר כאשר אלו מתקיימות. ובוודאי שאינני מגבה אלימות משטרתית שננקטה שלא לצורך. הבעתי את צערי בפני ג'עפר פרח בשיחה אישית עמו".

המכתב ששלח יהב לחד"ש

 

גורמים פוליטיים בעיר טוענים: "זה מכתב התרפסות של יהב לציבור הערבי בחיפה ערב הבחירות המקומיות לראשות העיר. איך יהב קובע שהמשטרה אשמה עוד לפני שהסתיימה החקירה של מח"ש? למה בהול ליהב להוציא את המכתב הזה למזכיר של מפלגה שהיא חלק מהרשימה המשותפת?"

כידוע, יהב נהנה מתמיכה רחבה בו במגזר הערבי בעיר. יהב מסכם את מכתבו למפלגת חד"ש: "אני מתנגד בכל כוחי להסתה גזענית מכל סוג שהוא. אאבק בקריאות לחרם על בתי עסק של תושבים ערבים ואני מגנה בכל תוקף פגיעה בדגל הלאום גם כשזו בוצעה ע"י מיעוט קיצוני ומוסת".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20