מרואן קבהא במדי מאריבור. צילום: Maribor NK
מרואן קבהא במדי מאריבור. צילום: Maribor NK

 

הפועל באר שבע מנהלת מו״מ מתקדם עם מאריבור הסלובנית בנוגע להעברתו של מרואן קבהא כבר בחלון העברות הנוכחי. קהבא רוצה לחזור לשחק בליגת העל והוא מקווה שהאלופה הישראלית תגיע להבנות עם קבוצתו הסלובנית לגבי תנאי שחרורו. קבהא שחתם במאריבור בעונה שעברה על חוזה לשלוש עונות, חתם לאחרונה על הארכת חוזהו במאריבור עד 2019. על פי החוזה החדש, קשר נבחרת ישראל חתום לעוד שתי עונות מלבד העונה הנוכחית. האלופה הסלובנית הבינה כי קבהא בן ה-26 מבוקש על ידי הקבוצות הגדולות בישראל והזימון לנבחרת ישראל סמוך לסיום הקמפיין האחרון, גרם למועדון הסלובני להאריך לקשר את החוזה במטרה לנסות ולקבל עליו סכום גבוה יותר במכירה.

קבהא היה שותף עם מאריבור להדחה של באר שבע בשלב הפלייאוף של ליגת האלופות ושיחק העונה בשלב הבתים של ליגת האלופות. באר שבע תנצל את העובדה שמכבי חיפה החליטה לא להחתים ליגיונרים בחלון העברות הנוכחי והרצון של מכבי תל אביב להחתים את גדי קינדה ושני זרים מה שמאפשר לה זירה שקטה במו״מ מול הסלובנים בנוגע לתנאי שחרורו של קבהא. בנוגע למו״מ הכספי, האלופה בטוחה שהוא יהיה קצר מאוד מכיוון שהצדדים יודעים היטב על איזה מספרים מדובר. ההחלטה לנסות ולהחתים את קבהא כבר עכשיו נעוצה בעובדה שהחלק האחורי של האלופה נחלש מאוד והרצון למצוא מחליף ראוי למהראן ראדי הוותיק בעתיד.

בינתיים האלופה לא מצליחה להגיע להבנות עם סוכנו של איסק קואנקה בנוגע לתנאי שחרורו. בבאר שבע מוכנים לשחררו מיד תמורת פיצוי של כמה משכורות, אבל הקשר הספרדי הודיע כי יעזוב את האלופה רק אחרי שתהיה לו קבוצה ראויה בהתאם לבחירתו.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20