"שערי דמעות לא ננעלו". הזמר אברהם פריד שר יחד עם יהודה הישראלי. צילום: ישראל קליין, קרדיט: יוסי כץ וקובי סלע

הערב (א') התקיימה בבריכת הסולטן שבירושלים הופעתו של גדול הזמר החסידי אברהם פריד במסגרת חגיגות 15 שנים לעיתון "בשבע". במהלך הערב שם לב הזמר כי בין אלפי הנוכחים בקהל, יושב גם יהודה הישראלי שלפני שלוש שנים בדיוק נפצע באורח אנוש במסגרת מבצע "צוק איתן" לאחר שספג רסיסים בראשו במהלך הקרב.

פריד לא הסס לרגע וירד אל הקהל, הוא פנה ליהודה במילים: "כמה טוב שנפגשנו, הרבה זמן לא ראיתי אותך יהודה, בוא נשיר משהו ביחד" ואז פצחו שניהם בשיר "אדרבה" ושירים נוספים.

כשביצע פריד את השיר "ידעתי" ובמיוחד כשהגיע למילות השיר "הנני בידך לבד כחומר ביד היוצר"  עין אחת לא נותרה יבשה בקהל וכולם יחד הצטרפו לשירה המרגשת.

הזמר אברהם פריד באמצעות הצלילים, מחבר את ירושלים כעיר שחוברה לה יחדיו, כעיר שנזכרת בימי אהבתה ומשכך לא פלא כי בכל שנה חוזר פריד לאותו המקום ובאותו התאריך – ט"ו באב כדי לחבר את כולנו באהבה, בין אבל לשמחה וגאולה קרובה.

 אברהם פריד שר יחד עם יהודה הישראליצילום: ישראל קליין, קרדיט: יוסי כץ וקובי סלע

כזכור, שמו של יהודה הישראלי עלה לאחרונה לכותרות כאשר מערכת הביטחון לא אישרה להנגיש את ביתו לצרכיי השיקום של הלוחם מאחר וביתו נמצא בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, אך משפחתו לא נכנעה ופתחו בהדסאטרט ועם ישראל לא עמד מנגד ותרם על מנת שיחזור לביתו.

כמו כן, לפני חודשיים פרסמה רבקי, מי שהייתה רעייתו של יהודה הישראלי, פוסט בעמוד הפייסבוק שלה כי היא ויהודה התגרשו: "אולי יש פה בן אדם אחר שמתחיל את חייו, אבל את יהודה שלי אני איבדתי. ואת יהודה ההוא הילדים שלנו לא מכירים. ואולי, אולי כבר לא יכירו".

מרב לרנר

מרב לרנר