"נפתלי בנט כותב 'אחי ואחיותי' – הוא לא אח שלי. אח שלי נמצא איתי בבית כשהורסים לי אותו, נפתלי בנט לא נמצא איתי. כולל איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' שהבטיח להפיל את הממשלה ואת התקציב – זה עבר לו והוא שכח". כך אמרה אמש (ד') טלי יהב, מהמתיישבות המפונות בעמונה, בראיון לערוץ 7.

מתוך "הפטריוטים"

לדבריה, ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו לא עומדת מאחוריה הבטחותיה. "ממשלת ישראל הבטיחה הבטחות, כולל בנימין נתניהו ראש ממשלת הימין. אני מרגישה שהבית היהודי והליכוד רימו אותי. הדבר היחיד שיחזיר לי את האמון – זה מחר קראוונים בעמונה. הם אומרים שהם עשו את הכול, זה לא נכון. כשלא מקיימים הבטחות – שום התנצלות לא תתקבל".

במקביל, יהב אומרת כי היא מקבלת חיזוק מהצעירים שהגיעו לתמוך ולהפגין את אהבתם לאדמת המולדת בצורה ראויה ללא אלימות. "יושבים בבית עם עשרות צעירים ששרים שירי תפילה, אומרים פרקי תהילים. נוער מקסים שמלווה אותנו. נאבקנו על ארץ ישראל, לא מאבק פרטי של משפחת יהב. כמשפחה וכיישוב אנחנו נמשיך להיאבק".

עמונה הדס פארוש פלאש 90
שוטרים בעמונה. צילום: הדס פארוש, פלאש 90

יהב סיפרה על הרגשות שהתושבים המפונים חווים בזמן שהממשלה מוציאה אותם מביתם. "20 שנה אנחנו גרנו פה. זה ילדה בכורה, בת מצווה, שן שנופלת, הרבה זכרונות צברנו פה. יום שחור למדינה"

בסיום דבריה, יהב אמרה כי לא ניתנה התראה של 12 לשעות לפינוי כפי שנאמר ע"י נציגי השלטון. "הוצאתי את הילדים בקור, הממשלה לא נתנה התראה של 12 שעות כפי שהבטיחה. אנחנו עכשיו אצל אחי בעופרה. אנחנו רוצים להישאר עמוק בתוך העוצמה של המחאה. מקווה שהאירוע יעבור לשלום, ביקשתי מהמשטרה שלא ינהגו באלימות. יש פה אנשים שבקרוב יתגייסו לצה"ל, הם לא יעשו דברים כאלה. מקווה שהקב"ה יתן לנו הרבה כוחות ביום הקשה הזה", אמרה יהב.

אלעד שור

אלעד שור