היועץ החדש. סטיב מקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
מקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הבדיחה הסתיימה. סטיב מקלארן עזב את מכבי תל אביב. מקלארן, מאמן נבחרת אנגליה מונה בקיץ ליועץ מקצועי של המועדון ועבד צמוד עם ג'ורדי קרויף. כמו שהמינוי היה מוזר כך העזיבה.

במכבי תל אביב לא הסבירו למה מקלארן החליט לעזוב ולאתר הרשמי של המועדון אמר המאמן האנגלי: "בצער רב אני נאלץ לעזוב לאנגליה ולעזוב את תפקידי במכבי תל אביב. ברצוני להודות לכל כך הרבה אנשים שהפכו את השהות שלי במכבי לחוויה כל כך מיוחדת. לצוות המסור שעובד בחריצות מאחורי הקלעים. לחבורה מצוינת של שחקנים מוכשרים שמאוד נהניתי לעבוד איתם ולקהל אוהדים מלא תשוקה שתמכו בקבוצה בבית בנתניה ולאורכה ורוחבה של הארץ".

במכבי תל אביב לא סיפקו הסבר על ההחלטה של מקלארן לעזוב ולא פורסם על הצעה שקיבל מקבוצה באנגליה, בכל מקרה, העובדה שמכבי תל אביב נראית טוב יותר ומשיגה תוצאות ראויות יחד עם העזיבה של מקלארן שהיה תמיד אופציה מוכנה להתמנות למאמן, מעמדו של קרויף חזק ויציב והוא יסיים את העונה בכל מקרה.

חשש מעזיבת מיכה

 

כעת קרויף יהיה הרבה יותר דומיננטי גם בנוגע לרכש בינואר. הוא נותר הסמכות המקצועית העליונה והוא יקבל את ההחלטות. החלטה משמעותית שקרויף קיבל יחד עם המועדון היא להחתים מיד את דור מיכה לחמש שנים. במכבי זוכרים היטב את ההתנהלות הכושלת במו״מ עם מונאס דאבור שקיבל הצעה נמוכה יחסית מה שגרם לו לעזוב לשוויץ. לדור מיכה יש הצעות מאירופה ובמכבי הבינו כי חייבים לתת לו הצעה גבוהה עם סעיף שחרור לאירופה.
מיכה בן ה- 26 מסיים חוזה בסוף העונה וראשי לעזוב לכל קבוצה, השחקן, סוכנו והמועדון מבינים את המשמעות ולכן מיכה עשוי לחתום על חוזה סביב 450 אלף יורו לעונה.

יישאר צהוב? דור מיכה. צילום: איתי שרמר
יישאר צהוב? דור מיכה. צילום: איתי שרמר
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20