רה"מ נתניהו וגדעון סער בכנסת, 2012. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"התגובה ההיסטרית של גדעון סער וגידופיו נגד ראש הממשלה נתניהו רק מוכיחים את מה שכל העובדות מראות: גדעון סער הוא חתרן שניסה להדיח את ראש הממשלה נתניהו בניגוד לרצון בוחרי הליכוד", כך אמר הבוקר (ה') מקורב לרה"מ.

"תאוות הכוח שלו גרמה לו שלא להיזהר בשבועות האחרונים, כשדיבר עם שרים וחברי כנסת וחשף את מזימתו להדחת נתניהו, אחרי שרה״מ יוביל את הליכוד לניצחון בבחירות", הוסיף הגורם.

הדברים נאמרו בתגובה לראיון של השר לשעבר גדעון סער לתכנית "דקל-סגל" בגלי צה"ל. סער הגיב הבוקר בראיון לרמיזת ראש הממשלה כי פעל להדחתו. "נתניהו בחר לטפול עליי עלילה שקרית", אמר סער, "מה שנתניהו עשה – דבר חמור וחציית קו אדום. הוא מוקף באנשים חורשי רעות וצר לי שבחר בכך".

"הבנתי שאני מתקרב בימים האחרונים לרמה של מתנגד משטר. אמרתי לרעייתי: אני לא מתקרב לשום קונסוליה בימים הקרובים", סיפר סער. "מתנהל נגדי משפט שדה ללא ראיות", הוא הוסיף, "אני אומר לנתניהו: מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך".

עוד ציין השר לשעבר כי כל עוד ראש הממשלה לא האשים אותו בקולו, הוא בחר שלא להתראיין. כעת לדבריו, החליט לשבור שתיקה כדי לא להציג "שתיקה כהודאה".

כזכור, אמש ביום הולדתו אמר נתניהו כי שר לשעבר בליכוד רקח תרגיל חתרני להדחתו לאחר שהמפלגה בראשותו תזכה במנדט להרכבת הממשלה הבאה. "כל מה שקורה רק מחזק את שמחתי על החלטתי לפני שנה וחצי לחזור לחיים הציבוריים", אמר סער.

רה"מ מאשים שר לשעבר בחתרנות תחתיו

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20