מנהלת הליכוד שיגרה הערב (ג') מכתב ל-14 מחברי קבוצת 'הליכודניקים החדשים' בו הודיעה להם כי פסלה את חברותם במפלגה. מחר צפויים להגיע אנשי 'הליכודניקים החדשים' לבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון בעתירתם הדורשת את החזרת למעלה מ-1,000 מתפקדים ו-14 החברים שהודחו לטענתם "בחופזה".

ההחלטה הגיעה לאחר שימוע שנערך השבוע למספר חברים בתנועת 'הליכודניקים החדשים', ששמה לעצמה מטרה להשפיע על מפלגת הליכוד מבפנים. השימוע יתבצע על ידי ועדת הבחירות של הליכוד בראשות השופט נאמן בבית ז'בוטינסקי.

לדברי ליאור מאירי, מייסד הקבוצה, "זהו קרב נגד רדיפה פוליטית, שקרים מכוערים, תפיסה מקרתיסטית ואנטי-דמוקרטית ואם נפסיד בקרב הזה, הרדיפה הפוליטית הזו בסוף תגיע לכל אחד אל סף הדלת – פעיל פוליטי או אדם שנמנע מפעילות.

מאירי, אשר קבוצתו התפרסמה כתומכת בעמדות שמאל, הוסיף כי 'הליכודניקים החדשים' "קוראים לכל אדם שמסכים עם חוקת הליכוד להתפקד, לכל אדם שהדמוקרטיה חשובה לו לתמוך בקרב הזה".

בעבר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו ל'ליכודניקים החדשים' ואמר כי "אין ספק שהתופעה הזאת, לכאורה 'הליכודניקים החדשים', הם לא ליכודניקים והם לא חדשים. הם אנשי שמאל ישנים והם רוצים להיכנס לליכוד ולהשתלט. להשתמש בדמוקרטיה של הליכוד כדי להרוס את הליכוד ואת כל מה שהוא מסמל".

כזכור, אחד מראשי הליכודניקים החדשים בעבר, דן קלרמן, התגלה כמתפקד כפול גם למפלגת 'העבודה', ודוגמאות נוספות יש למכביר.

המכתב שקיבל ליאור מאירי
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20